پاستاریسکی 300x189 - راز موفقیت با هوش ترین دختر جهانتورکمن نیوز: شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید در دنیا، جوان‌های بسیاری هستند که بزرگ‌ترین دغدغه زندگی آن‌ها یادگیری علم و دانش است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ یکی از این افراد، دختری کوبایی به اسم «سابرینا پاستاریسکی» متولد ۱۹۹۳ در شیکاگوست. هم اکنون «سابرینا» دانش آموخته دانشگاه هاروارد است و مدرک فیزیک کوانتوم دارد و مسئولان دانشگاه هاروارد آمریکا به او لقب اینشتین را داده‌اند.

شعار او در زندگی این است که «وقتی خسته هستی بخواب و وقتی خسته نیستی فیزیک بخوان.» سابرینا هم اکنون در آستانه ۲۶ سالگی یکی از باهوش‌ترین دختران جهان است و تا امروز جوایز بین‌المللی زیادی را دریافت کرده و به همین دلیل، او را به نوعی رقیب اینشتین می‌دانند!

سه دلیل مهم موفق شدن او را در زندگی بررسی می‌کنیم تا ببینیم چرا تا به این اندازه عملکردی فوق‌العاده از خودش نشان داده است.

علاقه‌مندی به دانش و پشتکار
او در ۱۲ سالگی شروع به ساخت یک هواپیمای تک موتوره کرد و با پشتکاری خیره کننده، دو سال بعد از آن، هواپیمایش را در موسسه فناوری ماساچوست ثبت کرد. در آن زمان برای همه افراد این موضوع بسیار جالب بود که دختری با این سن و سال کم تا این اندازه به علم و دانش علاقه مند باشد و شاید باورتان نشود او در ۱۵ سالگی با هواپیمای ساخت خودش از روی دریاچه میشیگان پرواز کرد چون از کارش مطمئن بود.
بی‌توجهی به ضعیف بودن دخترها در فیزیک
اگر شما فکر می‌کنید دختران ممکن است علاقه‌ای به فیزیک نداشته باشند، سابرینا به شما می‌گوید که در این زمینه به احتمال زیاد اشتباه می‌کنید. به صورت کاملا کلیشه‎ای اغلب مردم فکر می‌کنند دختران به فیزیک علاقه ندارند و به طور کلی در حوزه ریاضی از پسرها ضعیف‌تر هستند اما سابرینا یک مثال نقض این کلیشه است. دختری که عشق بی‌اندازه به فیزیک دارد و به این کلیشه‌ها توجهی نمی‌کند.
اتلاف نکردن وقت در شبکه‌های اجتماعی
در زمانی که خیلی از نوجوان‌های هم سن و سال او درگیر مسائل حاشیه‌ای بودند، سابرینا نه تلفن همراه داشت و نه اکانت اینستاگرام و فیس‌بوک! در واقع او علایق دیگری داشت و برخلاف خیلی از افراد، سعی می‌کرد زندگی‌اش را بر پایه علایق خودش پیش ببرد. شاید برایتان جالب باشد که تا این سن هنوز او تلفن هوشمند ندارد.

منبع: careergirldaily.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۱۲

۱۰ آذر ۱۳۹۸

کد خبر :

65225

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک