مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان رازوجرگلان:

رازوجرگلان تنش آبی نخواهد داشت/ تعویض شبکه فرسوده آبرسانی روستاها ۳ میلیارد اعتبار نیاز دارداخبار راز و جرگلانتورکمن نیوز: مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان رازوجرگلان گفت: روستاهای این شهرستان در فصل گرم سال تنش آبی نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ اسماعیل درخشان در گفت وگو با خبرنگار تورکمن نیوز اظهار کرد: به دلیل بارندگی خوب امسال و فراوانی آب چشمه ها و چاهها مشکل تنش آب به کمترین حد خود در این شهرستان می رسد، این در حالی است که سال گذشته به دلیل خشک سالی ۱۳ روستا با مشکل شدید کم آبی روبه رو بودند.

وی ادامه داد: البته مشکل قطع شدن آب به دلیل سیلاب، ترکیدن لوله ها یا افت سطح آب چشمه ها داریم که به عنوان مثال در روستای چالتلپک مسیر چشمه به سمت رودخانه عوض شده و مردم در حال حاضر از آب لوله کشی شده نمی توانند استفاده کنند و از چشمه های اطراف استفاده می کنند که بزودی مشکل آب لوله کشی شده این روستا حل خواهد شد.

درخشان همچنین از رفع مشکل آب آشامیدنی روستای بک پولاد که بعد از بارندگی و سیلاب اخیر ایجاد شده بود، خبر داد و گفت: از امروز به طورکلی مشکل رفع شده و مردم در طول ۲۴ ساعت شبانه روز آب خواهند داشت.

درخشان در ادامه گفت: با حفر ۹ حلقه چاه دیگر با اعتبار ۶۰ میلیون تومان و با حمایت بخشداری ها در روستاهای باغلق، بک پولاد، بویاخلی، اسمی، غلامان و دویدوخ میزان قابل توجهی از مشکل کم آبی کاسته شد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان رازوجرگلان اظهار کرد: ۲۳ میلیون تومان برای رفع مشکل آب روستای بک پولاد هزینه شد .

درخشان فرسودگی و قدیمی بودن لوله های آبرسانی روستاهای شهرستان راز و جرگلان را یکی از بزرگترین مشکلات این منطقه برشمرد و گفت: امسال لوله های ۱۵ روستا به دلیل فرسودگی شبکه و طول عمر بیشتر از ۲۰ سال با ترگیدگی مواجه هستند.

وی شرایط روستاهای دویدخ، تکله قوز،بک پولاد و پشنده را دارای بیشترین مشکل برشمرد و اظهار کرد: تنها در دویدخ ۲ هزار و ۵۰۰ متر لوله باید تعویض شود.

وی اعتبار مورد نیاز برای تعویض لوله ای شبکه آب شرب این روستاها را ۳ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان اعلام کرد و اضافه کرد: برای تکمیل کل پرژه های نیمه تمام نیز این شهرستان در حدود ۱۱ میلیارد تومان اعتبار لازم دارد .

وی خاطرنشان کرد : در صورت بروز مشکل کم آبی در شهرستان رازوجرگلان دو تانکر آبرسانی آماده خدمات رسانی به مردم است.

خبرنگار: ص. رحیمی

خبرنگار تورکمن نیوز در خراسان شمالی

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۲۲

۰۱ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

55826

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک