رئیس جمهوری که هم می سراید هم می نوازدترکمنستان-ترکمن نیوز-  رهبری در کشورهای آسیای مرکزی کاری خسته کننده عنوان شده، اما قربان قلی بردی‌محمدف رئیس جمهوری ترکمنستان به‌تازگی برای فرار از روزمرگی دست به سراییدن اشعار و نواختن پیانو زده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل رسانه های محلی به ‌تازگی ویدئویی از رئیس جمهوری ترکمنستان منتشر شده که وی در آن اشعار خود را هم زمان با نواختن پیانو به زبان‌های ترکی، انگلیسی و آلمانی می‌خواند.
قربان قلی بردی‌محمدف گاهی اوقات دست به ترانه سرایی و خوانندگی به همراه نوه خویش کریم گولی می‌زند. در همین زمینه در هفته گذشته رسانه ملی ترکمنستان ویدئویی از همراهی نوه و پدر بزرگ در خوانندگی و نواختن پیانو به تصویر کشید که قربان قلی بردی‌محمدف آهنگی از زیبایی‌های ترکمنستان به سه زبان ترکی، انگلیسی و آلمانی به اجرا در آورد.
بعد از انتشار این ویدئو روزنامه مخالف کرونیکل ترکمنستان طی مطلبی عدم مهارت و تسلط رئیس جمهور قربان قلی بردی‌محمدف به زبان آلمانی را مورد تمسخر گرفت و عنوان کرد وی به نحوی به زبان آلمانی شعر می‌خواند که هیچ کس معنای آنان را نمی‌فهمید.
محمدف در ۲۶ دسامبر سال ۲۰۰۶ پس از مرگ پس از مرگ نیازوف، در مجلس شورای ملی با حمایت اکثریت نمایندگان نامزدی خود را برای تصدی ریاست جمهوری ترکمنستان اعلام و در ۱۱ فوریه سال ۲۰۰۷ با بدست آوردن ۸۹٫۲۳ ٪ کل آراء به عنوان دومین رئیس جمهور ترکمنستان انتخاب شد.
او برای سومین بار در سیزدهم فوریه ۲۰۱۷ رئیس جمهور ترکمنستان شد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۵۲

۰۵ دی ۱۳۹۷

کد خبر :

42573

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک