جمهوری ترکمنستان 300x198 - رئیس جمهوری ترکمنستان زنده و سرحال استتورکمن نیوز: تلویزیون دولتی ترکمنستان تصاویری از رئیس جمهوری این کشور نشان داد که او را در حال رانندگی در نزدیکی یک گودال شعله‌ور گاز نشان می‌دهد. این تصاویر پس از حدود یک ماه دور بودن این رئیس جمهوری از انظار عمومی منتشر شد که شایعاتی را درباره مرگش به دنبال داشت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ قربان‌قلی بردی‌محمدف، رئیس جمهوری ترکمنستان که حدود یک ماه قبل در تاریخ پنجم ژوئیه در انظار عمومی ظاهر شده بود، در این فیلم در حال راندن یک خودروی رالی در اطراف گودالی موسوم به “دروازه جهنم” در بیابانی در نزدیکی ایران و افغانستان است که در زمان شوروی محل تولید گاز بوده است.

در سال ۱۹۷۱ میلادی هنگامی که زمین شناسان شوروی در جستجوی گاز مشغول حفاری بودند، بطور اتفاقی به حفره‌ای زیرزمینی بر می‌خورند. زمین در محل حفاری ریزش کرده و حفره‌ای به شعاع ۷۰ متر ایجاد می‌شود. پس از نشت گاز متان در حفره، آن را آتش زدند تا بدین طریق از انتشار گازهای سمی جلوگیری کنند و از آن زمان تا کنون این حفره بدون وقفه می‌سوزد.

به گزارش روزنامه تلگراف، این فیلم ۲۸ دقیقه‌ای همچنین نشان می‌دهد که بردی‌محمدف در حال اسب سواری و دوچرخه‌سواری است و ورزای دولتش تیراندازی و وزنه‌برداری می‌کنند.

سرویس مطبوعاتی ریات جمهوری ترکمنستان در ماه ژوئیه اعلام کرد که رئیس جمهوری این کشور در تعطیلاتی یک ماهه به سر می‌برد و ویدئویی منتشر کرد که در آن بردی‌محمدف را در حال بازی با گربه‌ها و نوه‌هایش نشان می‌دهد.

با این حال کمتر از یک هفته پس از انتشار این خبر، شایعاتی درباره مرگ او در اثر مشکلات کبد در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

گردآوری: گروه خبری تورکمن نیوز

منبع: ایسنا

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۵۶

۱۶ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

59125

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک