امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:

دین اسلام متعالی ترین رحمت خدواند به بشریتاخبار گنبدکاووس– ترکمن نیوز-  امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس روز جمعه ۴ آبان ماه در سخنان پیش از نماز عبادی جمعه با بیان اینکه دین اسلام متعالی ترین رحمت خداوند نسبت به بشریت است گفت: خداوند دین اسلام را برای سلامت روح و جسم و وسیله ای برای کسب سعادت بشریت قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، حاج آخوند عبدالکریم جاور اظهار کرد: برای رسیدن به سعادت و رستگاری به جسم و روحی سالم نیازمندیم که بنیان آن در میزان رعایت حرام و حلال در کلیه اعمال و کردارهای معنوی و مادی ما انسان ها نهفته است.

وی با اشاره به اینکه حضرت محمد (ص) در اواخر عمر مبارک خود نسبت به بجا آوردن نماز بسیار تاکید می ورزیدند، تصریح کرد: یکی از مهمترین عوامل رسيدن به سعادت معنوی نماز است. نماز، روزه، زکات، رزق حلال، امانت داری و امنیت اجتماعی و… از جمله عبادات و اعمالی اند که میزان رستگاری و سعادت مادی و معنوی شما را رقم می زنند.

وی دو مورد از مهمترین موانع سعادت بشری را انحراف از یکتا پرستی و شرک و نیز انحراف اقتصادی یا تجاری برشمرد.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس در بخشی دیگر سخنان خود با اشاره به جنگ های داخلی و برادرکشی ها چند دهه اخیر در ممالک اسلامی گفت: امروزه یکی از نیاز های اساسی بشری بخصوص مردم کشورهای مسلمان برقراری صلح و امنیت است.

حاج آخوند عبدالکریم جاور اظهارداشت: امروزه بخش عظیمی از جمعیت یک میلیارد و ۸۰۰ هزار نفری مسلمین جهان که حدود ۱/۶ جمعیت جهان را شامل می دهند درگیر آتش جنگ و برادرکشی اند. در صورتی که در سایر ملل غیر مسلمان جهان، مثلا ملت چین که جمعیتی برابر با جمعیت مسلمانان را دارند نه جنگی هست و نه برادرکشی!

وی تصریح کرد: اخبار و رویدادهای جنگی، نا امنی، برادرکشی، ویرانی در کشورهای اسلامی و آواره شدن مسلمین به سایر کشورها حتی غیر مسلمان مایه تاسف و نیازمند تامل، ریشه یابی و تعقل در پیامدهای این رویدادها دارد.

خبرنگار: مصطفی صبوحی                   انتشار دهنده: یاشار نیازی

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۱۸

۰۴ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

38622

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک