دیدار رامین نورقلی پور با خانواده زندانیان ترکمنستاناخبار اجتماعیتورکمن نیوز –  رامین نورقلی پور نماینده مردم شهرستان های غرب گلستان در مجلس شورای اسلامی در جریان بازدید و دیدارهای مردمی از نقاط مختلف حوزه انتخابیه با خانواده کاکا کمی زندانی تازه آزاد شده از زندان های کشور ترکمنستان دیدار کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران،  کاکا کمی اهل بندرترکمن یکی از صیادانی است که به مدت ۱۴ سال در ترکمنستان زندانی بوده و اخیرا به دنبال اقدامات به عمل آمده ازسوی نماینده مجلس آزاد شده است.

دراین دیدار والدین زندانی آزاد شده ضمن اظهار خوشنودی بابت آزادی پسرشان از رامین نورقلی پور در خصوص پیگیری مستمر امور زندانیان دربند در زندان های کشور ترکمنستان تقدیر به عمل آوردند.

مادر صیاد آزاد شده طی گفتگوی کوتاهی که با ما داشت چنین گفت: هرگز گمان نمی کردم روزی می رسد که خبر آزادی پسرم را بشنوم. سال های زیادی از پی هم آمدند و رفتند و دیگر فکر نمی کردم پسرم آزاد شود؛ خوشبختانه با پیگیری های دلسوزانه نماینده مجلس و دیگر مسئولان، سرانجام خبر آزادی وی را شنیدم.

نورقلی پور ضمن ارائه گزارشی درباره نحوه پیگیری امور زندانیان ایرانی در کشور ترکمنستان اظهار داشت: براساس قانون تبادل زندانیان، هموطنان ایرانی آزاد شده از کشور ترکمنستان هم اکنون در مرحله سیر مراحل اداری قرار دارند.

وی تصریح کرد: آزادی هموطنان از زندان ترکمنستان در آغاز سال جدید شمسی، ره آورد سفر دکتر روحانی به این کشور همسایه بود و باعث خوشحالی خانواده های آنان شد چرا که برخی خانواده ها حدود دو دهه از وضعیت عزیزان دربند خویش بی اطلاع بودند.

دیدار رامین نورقلی پور با خانواده زندانیان ترکمنستان

نورقلی پور گفت: هنوز هم تعدادی از هموطنان ما در ترکمنستان زندانی هستند که با همراهی مجمع نمایندگان استان و وزارت امور خارجه پیگیر آزادی آنان هستیم.

خبر آزادی جمعی از زندانیان آزاد شده ایرانی از زندان های ترکمنستان، موجبات خوشخالی بسیاری ازساکنان حوزه انتخابیه غرب استان گلستان را فراهم آورده است.

خبرنگار: طاهر جانی          انتشار دهنده: یاشار نیازی

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۴۹

۱۶ فروردین ۱۳۹۷

کد خبر :

15266

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک