شارلوق بخش گلیداغ 300x300 - دیدار معاون صنایع دستی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان با ابریشم باف روستای شارلوق بخش گلیداغترکمن نیوز:  مریم حاجی ابراهیمی به همراه سرپرست نمایندگی اداره میراث فرهنگی ، گردشگری وصنایع دستی شهرستان مراوه تپه و چند تن از کار آفرینان با ابریشم باف ساکن روستای شارلق از توابع بخش گلیداغ شهرستان مراوه تپه دیدار نمودند.

اراز بیکه امانی در دیدار با هیئت مذکور گفت: با وجود عدم توانایی مالی و دارای همسر از کار افتاده، ماهانه ۱۵۰ متر مربع انواع تولیدات ابریشمی مانند پارچه پیراهنی ، چارشو (چادر عروس) و شال کمر را در محل زندگی خود میبافم.

این بافنده ترکمن که سالانه حدود ۱۸۰۰ متر مربع پارچه تولید میکند افزود ، در صورت داشتن کارگاه مناسب و تسهیلات لازم برای احداث کارگاه و تامین مواد اولیه میتوانم ضمن ایجاد اشتغال برای بانوان این روستا و افزایش تولید بیشتر ، برای بانوان علاقه مند به رشته ابریشم بافی کلاسهای آموزشی نیز برگزار نمایم.

معاون صنایع دستی مدیرکل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی گلستان ضمن تقدیر از تلاشهای این هنرمند قول مساعد داد تا در رفع مشکلات وی اقدامات لازم را انجام دهد.

روستای شارلوق در جنوب غربی شهر گلیداغ در کنار آبشاری زیبا بهمین نام(شارلوق ) قرار دارد که بخاطر صدای شُر شُر آن ، روستا را به این اسم نامیده اند.

این روستا با ۱۹۲ خانوار ، دارای ۷۲۱ نفر جمعیت بوده و۵۰ نفر از بانوان هنرمند این روستا به نوغانداری و ابریشم بافی مشغول میباشند

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۷

۱۰ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

76240

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک