دیدار سرپرست استانداری با فرماندار ترکمنبندرترکمن-ترکمن نیوز-  سرپرست استانداری گلستان به همراه مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیک استانداری ، شامگاه روز شنبه ۱۷ فروردین، با حضور در محل فرمانداری شهرستان ترکمن با فرماندار ترکمن دیدار و در خصوص وضعیت مهار سیلاب گفتگو کردند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  میرمحمد غراوی سرپرست استانداری در این دیدار ضمن بررسی اقدامات انجام شده جهت مهار سیلاب در شهرستان، تاکید کرد مسایل مشترک بین دو شهرستان ترکمن و کردکوی با توافق هر ستاد مدیریت بحران هر دو شهرستان صورت گیرد.
غراوی با اشاره به این که استان خراسان رضوی، استان معین گلستان است اظهار کرد: نیازهای تجهیزاتی و ماشین آلات شامل ۳۰ دستگاه کمپرسی، ۱۰ دستگاه بولدوزر، ۳۰ دستگاه بیل مکانیکی به استانداری خراسان رضوی اعلام شده است.
وی ایجاد سد دور تا دور روستاها  توسط اهالی را نمونه بسیار خوب از اقدام مهندسی دانست که با تدبیر جزیی مانع ورود آب به روستا شدند.
در این نشست، الیاس هیوه چی فرماندار شهرستان ترکمن در خصوص مسائل و مشکلات و اقدامات انجام شده جهت مهار سیلاب و جلوگیری از ورود آن به روستاها گزارش ارائه کرد و گفت: با توجه به آبی که با حجم بالا به سمت شهرستان ما در حرکت بود و تهدید می کرد از روزهای آغاز سال ۹۸، ما برای مستحکم سازی  همه روستاها فرصت داشتیم  و در این بازه زمانی تا ۳ الی ۴ متر دیواره  رودخانه ها را بالا بردیم و دیواره ها تقویت شد.
وی افزود: طی مصوبه جلسه شورای مدیریت بحران شهرستان ترکمن و کردکوی، انفجار مصب رودخانه قره سو  برای لایه برداری از رسوبات و سرعت و سهولت چند برابری در ورود آب به دریای خزر در چند مرحله انجام شد که باعث افزایش حجم و سرعت هدایت آب به سمت دریا شد.
وی گفت: طی جلسه مشترک مدیریت بحران شهرستان های ترکمن و کردکوی تصمیم بر اجرای برش جاده و لوله گذاری بعد از پل نیازآباد شد و عملیات لوله گذاری انجام شد.
هیوه چی با اشاره به این که تخلیه سیلاب از زیرپل نیازآباد به کندی صورت می گیرد برای افرایش شتاب انتقال آب، صبح امروز بیل بازوبلند سپاه از دهانه پل نیازآباد به سمت قاضی محله به طول دو کیلومتر حرکت و لایروبی کرد و جریان آب شتاب گرفت.
فرماندار  افزود: بهترین راهکار بالا بردن ظرفیت کنترل شده اورکت را بالا ببریم. دهانه پل صیاد رسوب گرفته بود با بیل بازوبلند سپاه لایروبی شد و  همچنین سه روز گذشته نیز از پل صیاد تا مصب و دهانه کانال به دریا لایروبی و خروجی بهتر شد.
وی تصریح کرد: بین پل قره تپه و نیازآباد آب دشتاب تهدیدکننده است تنها چیزی ک می توانستیم استفاده کنیم tr1 بود که در حال حاضر آب با حجم ۸ الی ۹ مترمکعب از طریق کانال اورکت حاجی به سمت دریا در حرکت است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۰۱

۱۸ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50912

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک