روسای قزاقستان و ترکمنستان 300x190 - دیدار روسای جمهور قزاقستان و ترکمنستان در «عشق آباد»تورکمن نیوز: روسای جمهور قزاقستان و ترکمنستان در «عشق آباد» دیدار و طیف وسیعی از همکاری های دوجانبه را بررسی کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از فارس در دوشنبه ، «قاسم ژامرت تاکایف» رئیس جمهور قزاقستان که در سفری به منظور شرکت در نشست سران کشورهای همسود وارد عشق آباد شده با « قربانقلی بردی محمداف » رئیس جمهور ترکمنستان ملاقات کرد.
سران دو کشور در این دیدار به سطح بالا گفت وگوی سیاسی با اعتماد و باز میان قزاقستان و ترکمنستان اشاره کردند.
تاکایف از همتای ترکمن خود برای مهمان نوازی تقدیر و به نقش وی در توسعه روابط میان دو کشور تاکید کرد.
روسای جمهور دو کشور طی این ملاقات طیف وسیعی از مسائل دستور کار دوجانبه، وضعیت در منطقه و همچنین تعامل دو طرف در قالب های مختلف بین المللی را بررسی کردند.
در نشست سران کشورهای همسود که در عشق آباد آغاز به کار کرده است رئیس جمهور قزاقستان دیدگاه خود در مورد توسعه آینده این سازمان را مطرح و همچنین روش های دقیق در زمینه تقویت تعامل اقتصادی میان کشورهای همسود را پیشنهاد خواهد کرد.
در پایان این نشست قرار است تعدادی از اسناد چند جانبه از جمله پیام به مردم کشورهای همسود و جامعه جهانی به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد پیروزی در جنگ جهانی دوم به امضا رسد.
در نشست امروزه روسای جمهور ارمنستان، ازبکستان، آذربایجان، بلاروس، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، مولداوی، نخست وزیر ارمنستان و همچنین رئیس کمیته اجرایی جامعه همسود حضور دارند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۵۷

۱۹ مهر ۱۳۹۸

کد خبر :

63205

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک