گلستان-ترکمن نیوز-  به مناسبت دهه فجر شامگاه شنبه ۱۴ بهمن ماه بانوان فرهیخته ترکمن با خانم ابتکار معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در سالن جلسات فرمانداری شهرستان آق قلا ديدار كردند.

turkmen1 16b 300x225 - دیدار بانوان فرهيخته تركمن با معاون رئيس جمهور

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،  معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در دیدار بانوان فرهیخته ترکمن اظهار كرد: دولت با نگاه ویژه به زنان و اقوام تلاش دارد توان افزایی زن ایرانی در زمینه های استعدادها و قابلیت های اولیه آنان تحقق یابد.
معصومه ابتکار افزود: بر اساس بخشنامه ي اخیر رييس جمهور به دستگاه هاي اجرايي، تا پایان دوره دولت دوازدهم ۳۰ درصد مناصب مدیریتی دولتی باید در اختیار بانوان واجد شرايط قرار گیرد.از اين رو ضروري است بانوان تحصيلات علمي و توان مدیریتی و آمادگی خود را براي پذيرش و تصدي اين مناصب بالا ببرند.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به آشنايي و شناخت وي از فرماندار فقيد شهرستان بندرتركمن خاطر نشان كرد: شهیده مرجان نازقلیچی نماد و مظهر بانوی فرهیخته ترکمن و ایرانی برای همه ایران و تمام بانوان ایرانی است.
معصومه ابتكار گفت: در راستاي توان افزايي و مهارت آموزي بانوان استان گلستان مقرر شد مسئولين ذيربط طرح هاي خود را براي ايجاد مركز مهارت آموزي بانوان به مركز ارائه نمايند تا پس از بررسي و انتخاب طرح مناسب بتوانيم در جهت افزايش مهارت هاي بانوان گلستان براي آمادگي اشتغال و خودكفايي انان گام برداريم.
گفتني است ديدار بانوان تركمن فعال فرهنگي و اجتماعي ، بانوان داراي مسئوليت هاي اجتماعي ، بانوان داراي سابقه حضور در شوراهاي اسلامي شهر و روستا و بانوان كارآفرين با پیگیری ها و هماهنگی بهناز ایمری بانوی فعال ترکمن با دفتر معصومه ابتکار و حوزه های ذیربط استانی و به میزبانی فرمانداري شهرستان آق قلا انجام شده است.
در ابتداي اين ديدار نمايندگان بانوان تركمن شهرهاي مختلف استان ، نظرات ، ديدگاه ها و پيشنهادات خود را در خصوص مسايل بانوان به معاون رئيس جمهور ارائه نمودند.اين ديدار از ساعت ۱۹ شروع و در ساعت ۲۱ به اتمام رسيد و با اين ديدار سفر يك روزه ايام دهه فجر معاون رئيس جمهور به استان گلستان به اتمام رسيد و گفته شد معصومه ابتكار پس از اين ديدار مستقيما براي پرواز تهران به فرودگاه بين المللي گرگان رفته است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۳۹

۱۵ بهمن ۱۳۹۶

کد خبر :

10998

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک