فرماندار در نخستین سمینار کارآفرینی شهرستان ترکمن؛

دگرگونی در حوزه اشتغال نیازمند تغییر در نگاه ها و نگرش هاستاخبار بندرترکمن– ترکمن نیوز- فرماندار شهرستان ترکمن در نخستین سمینار آموزشی کارآفرینی که پیش از ظهر امروز در محل سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد گفت: دگرگونی در حوزه اشتغال نیازمند تغییر در نگاه ها و نگرش هاست.


به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ترکمن؛  الیاس هیوه چی با اشاره به حوزه اشتغال اظهار داشت: جوانانی که دارای تحصیلات دانشگاهی هستند و عمدتا ذهنیت استخدام و جذب در ادارات دولتی دارند بایستی بدانند رویکردها عوض شده و حوزه های کاری دگرگون شده است.

وی افزود: در چندین سال گذشته ۹۰درصد فارغ التحصیلان دانشگاه ها انتظار جذب در ادارات دولتی داشتند اما در شرایط فعلی این رقم با توجه به شرایط استخدام های دولتی، جای خود را به کارآفرینی داده است.

فرماندار با اشاره به اهمیت کارآفرینی اظهار داشت: افراد کارآفرین با ابتکار و خلاقیت و ایده و فکرهای جدید با عملی کردن طرح های خود می توانند با بکارگیری و اشتغال افراد دیگر باعث دگرگونی حوزه اشتغال شوند و نقش مهمی در توسعه کشور ایفا کنند چنانکه امروزه کسانی هستند که با کارآفرینی در سطوح جهانی و ملی به آدم های بزرگی تبدیل شده اند و در حوزه تولید و اشتغال نقش اساسی در توسعه و پیشرفت کشور دارند.

وی تاکید کرد: جوانان با توجه به علم و تخصصشان می توانند در حوزه اشتغال طرح و ایده های خوبی ارائه دهند چرا که توانمندی و ظرفیت در جوانان ما وجود دارد به شرطی که درست فکر کنند و از خلاقیت و ابتکار عمل خود استفاده کنند و با بکارگیری ظرفیت و توانمندی خود می توانند عرصه های اشتغال را درنوردند و آرامش را در خانواده و جامعه حکم فرما کنند.

هیوه چی در ادامه به قداست کار اشاره و گفت: در فرهنگ کار ما واژه ای به نام قداست وجود دارد که نتیجه آن احترام به همه مشاغل است اما امروزه حوزه کار و اشتغال ما قداست کار را فراموش کرده است و بایستی احیا شود لذا بایستی باورهای فرهنگی را در کنار شغل حتما لحاظ کنیم چرا که فرهنگ اسلامی و ایرانی ما راهگشای مسیر حرکت است و بایستی بر اساس آموزه های دینی و فرهنگ اسلامی و ایرانی خود کارها را به پیش ببریم.

گفتنی است این سمینار به همت کارگروه امور بانوان و خانواده فرمانداری شهرستان ترکمن برگزار شد.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۲۸

۱۵ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

31249

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک