حاجی قربان شیری قابوساخبار آموزش و پرورش- ترکمن نیوز- رییس اداره سوادآموزی گنبدکاووس اعلام کرد: دو هزارو ۳۳۰ نفر در دوره های سوادآموزی این اداره حضور دارند که ۳۰ نفر بیشتر از سهمیه پیش بینی شده امسال است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از ایرنا، حاجی قربان شیری قابوس به مناسبت هفته سواد آموزی ( اول تا هفتم دی) گفت: کلاس های این اداره درسه دوره سوادآموزی، تحکیم و انتقال و نیز چند طرح سوادآموزی شامل کشاورزی، انتقال رایانه و اتباع افغان برگزار می شود.
وی افزود: امسال ازمجموع سهمیه ابلاغی، ۱۲۰۵ نفر در دوره سوادآموزی، ۳۴۰ نفر در دوره تحکیم، ۳۷۰ نفر در دوره انتقال،۲۴۰ نفر از اتباع افغان، ۷۵ نفر در طرح کشاورزی و ۱۰۰ نفر در طرح انتقال رایانه حضور دارند.
شیری قابوس اضافه کرد: آموزش این تعداد سوادآموز در دوره ها و نیز طرح های نهضت سوادآموزی توسط ۱۸۰ آموزش دهنده فعال که دوره های آموزشی مربوط به سوادآموزی را طی کرده اند و نیز یک مرکز یادگیری محلی مشارکتی در اداره زندان و یک مرکز یادگیری محلی غیردولتی در روستای مرزی کرند درحال انجام است.
وی ادامه داد: طرح سوادآموزی کشاورزی برای نخستین بار در استان گلستان به صورت پایلوت در گنبدکاووس و طرح انتقال رایانه نیز برای دومین سال در این شهرستان برگزار می شود.
رییس اداره سوادآموزی گنبدکاووس همچنین گفت: امسال علاوه بر دوره های آموزشی برخی برنامه های مکمل از جمله خواندن با خانواده سوادآموز، حلقه کتابخوانی و مسابقه انشا نویسی برگزار شد.
شیری قابوس افزود: در مسابقه انشانویسی که ویژه سوادآموزان دوره انتقال است، ۴۷۰ نفر شرکت کردند که به آثار برتر هدایایی داده می شود.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۱۴

۰۲ دی ۱۳۹۷

کد خبر :

42442

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک