دو تابعیتی‌ها از کاندیداتوری در انتخابات مجلس منع شدند تورکمن نیوز سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: دوتابعیتی‌ها یا تابعیت مضاعف و دارای اجازه اقامت دائم در کشورهای خارجی نمی‌توانند برای کاندیداتوری در انتخات ثبت‌نام کنند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛از خانه ملت، اصغر سلیمی در تشریح جلسه عصر امروز کمیسیون متبوعش اظهار کرد: ادامه طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس اعاده شده از شورای نگهبان در دستور کار امروز کمیسیون بود و جهت تأمین نظر شورا بخش‌هایی از آن حذف و یا اصلاح شد.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تصریح کرد: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون افراد دوتابعیتی یا با تابعیت مضاعف و یا دارای اجازه اقامت دائم در کشورهای خارجی نمی‌توانند برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس ثبت نام کنند.

وی افزود: بر اساس بخشی این اصلاحات رأی دهندگانی که قصد دارند به یک لیست واحد انتخاباتی رأی دهند دیگر مجبور به نوشتن نام همه افراد آن لیست نیستند و می‌توانند نام لیست را در برگه رأی وارد کنند و اگر هم اسم لیست و هم نام افراد را بنویسند نام افراد محسوب می‌شود و لیست بلااثر خواهد شد. همچنین التزام عملی به اسلام برای کاندیداهای مسلمان به معنای انجام واجبات و عدم اصرار بر محرمات تعریف شده است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۰۷

۳۰ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

57887

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک