دوندگان گلستانی به مسابقات انتخابی تیم ملی دعوت شدندترکمن نیوز:  رییس هیات دوومیدانی گلستان از دعوت ۲ دونده زن و مرد این استان به مسابقات انتخابی تیم ملی برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ در قطر خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ سید وحیدرضا میرا روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت : آیلین بابکی در رشته پرش ارتفاع بانوان و رضا مقدم در بخش پرتاب چکش، گلستانی های دعوت شده به این رقابت های انتخابی هستند.
وی بیان کرد: نفرات دعوت شده باید برای قرار گرفتن در ترکیب تیم ملی بزرگسالان ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا (دوحه ۲۰۱۹) پنجشنبه ۱۵ فروردین ماه در یک مسابقه رکوردگیری با رقبا مسابقه دهند.
رییس هیات دومیدانی گلستان ادامه داد: نبود درآمد کافی برای ورزشکاران حرفه ای، از عمده ترین مشکلات دومیدانی کاران گلستان در مسیر حضور مداوم در ورزش حرفه ای و قهرمانی است.
به گفته میرا دوندگان حرفه ای گلستان به دلیل نبود منابع درآمدی کافی از این رشته انگیزه زیادی برای تداوم حضور در دنیای قهرمانی و استمرار مدال آوری ندارند.
هم اینک بیش از ۶۰۰ نفر در گلستان دو ومیدانی را به صورت حرفه ای انجام می دهند.
پژمان قلعه نویی ملی پوش پرتاب چکش از جمله دو ومیدانی کاران استان گلستان است که تجربه شرکت در المپیک برزیل را دارد هرچند موفق به کسب مدال نشد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۳:۲۹

۱۱ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50345

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک