دومین همایش اقتصاد و بانکداری اسلامی در تاشکند برگزار می‌شودترکمن نیوز:  همایش اقتصاد و بانکداری اسلامی از روز ۱۳ تا ۱۵ آگوست سال جاری میلادی در «تاکشند»،پایتخت ازبکستان برگزار شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از « menafn»،بانکداری اسلامی در آسیای مرکزی یا به عبارت دیگر در کشورهای مستقل مشترک المنافع که متشکل از ۹ کشور است به سرعت در حال رشد است و در بهترین مسیر برای تلفیق شدن با صنعت اقتصاد اسلامی جهانی و بازار سرمایه گذاری اسلامی در سراسر جهان قرار دارد.

در همین راستا قرار است همایش اقتصاد و بانکداری اسلامی از روز ۱۳ تا ۱۵ آگوست سال جاری میلادی در «تاکشند»،پایتخت ازبکستان برگزار شود.

این همایش که برای دومین بار است برگزار می شود بر طیف گسترده ای از مضامین بانکداری اسلامی از جمله شمول مالی و کاهش فقر ، صکوک و اقتصاد خرد اسلامی ، معرفی امور مالی و عملیاتی اسلامی در منطقه و پتانسیل های آنها ، تنظیم ، قراردادهای حسابرسی و مالی اسلامی، نقش اقتصاد اسلامی در دستیابی به اهداف توسعه پایدار ملل متحد و همچنین فرصت های سرمایه گذاری عمومی در کشورهای عضو اتحادیه کشورهای مستقل مشترک المنافع از طریق بودجه اسلامی تمرکز دارد.

این کنفرانس که توسط مرکز بانکداری و اقتصاد اسلامی مستقر در پاکستان برگزار می شود.

مرکز بانکداری و اقتصاد اسلامی یک سازمان غیردولتی است که در زمینه تحقیقات ، آموزش و مشاوره در صنعت اقتصاد اسلامی تخصص دارد .

اتحادیه کشورهای مستقل یا کشورهای مستقل مشترک‌المنافع (C.I.S) اتحادیه‌ای شامل برخی از جمهوری‌های مستقل اتحاد جماهیر شوروی سابق است.

این اتحادیه به دست رؤسای مملکتی کشورهای روسیه، بلاروس و اوکراین تاسیس شد و مرکز اصلی آن در «مینسک» پایتخت بلاروس واقع شده است.

 

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۲۷

۰۹ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

76187

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک