تولید ماسک 2 300x196 - دومین محموله اهدایی پارچه مخصوص تولید ماسک به مردم شهرستان گرگان و آق قلا رسیدترکمن نیوز: در ادامه فعالیت های خیریه مدیر هولدینگ میخک دومین محموله ارسالی به استان گلستان جهت تولید ماسک برای مردم شهرستان گرگان و آق قلا اهدا شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در اقدامی نمادین؛ توسط دکتر محمد اسدالله پور و سلیمان هیوه چی به عنوان نمایندگان خیر پرتلاش کشورمان حاج رضا زینعلی مدیر هولدینگ میخک امروز پارچه مخصوص تولید ماسک، به ستاد مردمی دکتر غلامرضا منتظری نماینده منتخب مردم شهرستان گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی تحویل شد.

بیش از ۲۰ روز است که شیوع کرونا میهن عزیزمان را دربرگرفته و مردم اکثر استان ها درگیر بیماری خطرناک کرونا هستند،

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: مرکز استان گلستان نیز از این حیث بی بهره نمانده و اکثر بیمارستان های این شهر پر از بیماران کرونایی است.

بهترین راه مبارزه با ویروس کرونا پیشگیری است و این مهم علاوه بر رعایت بهداشت محیط و فردی نیاز به ابزاری چون دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی کننده دارد.

تولید ماسک 1 300x196 - دومین محموله اهدایی پارچه مخصوص تولید ماسک به مردم شهرستان گرگان و آق قلا رسیدهمانطور که شاهد هستیم؛ از صحنه‌هایی که دیدن آن هنگام اپیدمی بیماری‌های ویروسی برایمان آشناست، افرادی است که ماسک به صورت دارند. استفاده از ماسک برای پیشگیری از انتقال ویروس روشی معمول در بسیاری از کشورهاست، از جمله در جریان شیوع اخیر ویروس کرونا در تمامی جهان مردم را ماسک به صورت در رسانه ها مشاهده میکنیم.

البته ویروس شناسان اعتقادی به موثر بودن ماسک در جلوگیری از انتقال ویروس های هوازی ندارند.

با این حال شواهدی موجود است که نشان می‌دهد ماسک صورت می‌تواند به پیشگیری از انتقال ویروس از دست به دهان کمک کند و صدالبته پوشیدن ماسک می‌تواند خطر انتقال ویروس از خطر “پخش شدن” از طریق عطسه یا سرفه را کاهش دهد و نوعی محافظت در مقابل انتقال دست به دهان فراهم آورد.

در نتیجه معمول‌ترین و پر استفاده‌ترین وسیله پیشگیری کننده از انتقال ویروس ماسک محسوب می‌شود، اما ماسک نیز باید از پارچه با الیاف مخصوص تهیه شود تا کارآیی لازم را در این منظور مهم ایفا کند.

شرکت تولیدی میخک نسج تهران با مدیریت حاج رضا زینعلی از معدود نساجی های خاورمیانه به خصوص در آسیای مرکزی محسوب می‌شود که با تولید پارچه‌های مرغوب به خصوص پارچه مخصوص ماسک طبی از افتخارات میهن اسلامی در مسیر رونق اقتصادی و جهش تولید ایران به شمار می‌رود.

*در این دوره از انتخابات مجلس یازدهم شورای اسلامی: غلامرضا منتظری و رمضانعلی سنگدوینی از حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا به عنوان منتخب مردم شناخته و راهی بهارستان شدند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۱۰

۰۱ فروردین ۱۳۹۹

کد خبر :

71731

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک