دومین شهید ترکمن در راه مبارزه با مواد مخدر گنبد کاووساخبار گنبد کاووس – ترکمن نیوز- شهید عبدالقیوم شیر محمدلی در سال ۱۳۶۵ در جریان درگیری با قاچاقچیان مواد مخدر به شهادت رسید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، عبدالقیوم شیرمحمدلی در چهارمین روز از چهارمین ماه چهلمین سال سده ۱۴ هجری شمسی چشم بر جهان گشود تا داستان پرافتخار  دیگری را برای مردان غیور ایران زمین به دفتر تاریخ پرتلالوی این سرزمین الهی بیافزاید.

شهید بزرگوار تا سوم راهنمایی به تحصیل ادامه داد لیکن به دلیل مشکلات مالی درس و تحصیل را رها نمود و برای تامین معاش خانواده به کمک پدر شتافت تا اینکه در سال ۱۳۶۴ از طریق ژاندارمری به خدمت سربازی فراخوانده شد.

این شهید دلاور و شجاع پس از سپری نمودن دوره آموزش روانه منطقه میرجاوه در استان سیستان وبلوچستان شد و به گفته همکاران و همرزمانش همچون کوهی استوار در برابر سوداگران مرگ و اشرار انجام وظیفه می کرد.

شهید عبدالقیوم شیرمحمدلی که صادقانه و بی ادعا جان خود را برای امنیت ایران اسلامی بر دست گرفته بود سرانجام در ۱۹ آذرماه سال ۱۳۶۵ در جریان درگیری با قاچاقچیان مواد مخدر به مقام شامخ شهادت نائل شد.

گفتنی است گنبد کاووس ۲۰ شهید در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم انقلاب نموده است که ۹ نفر آن از برادران اهل سنت ترکمن و ۱۱ نفر از برادران تشیع می باشند.

منبع : برگرفته از کتاب در حال تدوین شهدای مبارزه با مواد مخدر گنبد کاووس اثر سید علی کریمیان

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۱۹

۰۲ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

24802

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک