ترور و مرگ قربان قلی بردی محمدوف 2 300x198 - دومین رئیس جمهور ترکمنستان درگذشت/تکذیب خبر از سوی سفیر ترکمنستانتورکمن نیوز: قربانقلی بردی محمدوف، رئیس جمهور ترکمنستان دار فانی را وداع گفت.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از اسپوتنیک، خبر درگذشت قربانقلی بردی محمدوف رئیس جمهوری ترکمنستان تایید شد.

اصلان روبایف، دانشمند سیاسی و مدیر مرکز نظارت بر مشکلات اوراسیا با اشاره به یک منبع محلی خبر درگذشت رئیس جمهور ترکمنستان را اعلام کرد. وی گفت که از تجار ترکمنستان در مورد این موضوع مطلع شده است و آنها گفتند افرادی که در بخش ویژه کار می کنند گفته اند که این اتفاق زمانی رخ داد که رئیس جمهور در تعطیلات بود.

یادآوری می شود که قربانقلی بردی محمدوف در روز ۱۵ ژوئیه به تعطیلات رفت.

 

درگذشت رئیس جمهوری ترکمنستان تکذیب شد

سفیر ترکمنستان در قرقیزستان اخبار رسانه ها مبنی بر درگذشت قربان‌قلی بردی‌محمداف رئیس جمهوری این کشور را تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از آکی پرس، «شادوری مروف» (Shadurdy Mereov) سفیر ترکمنستان در قرقیزستان اخبار رسانه‌ها مبنی بر درگذشت قربان‌قلی بردی‌محمداف رئیس جمهوری این کشور را تکذیب کرد.

سفیر ترکمنستان در قرقیزستان در این خصوص به رسانه مذکور گفت: چندین رسانه امروز یکشنبه خبر درگذشت قربان‌قلی بردی‌محمداف رئیس جمهوری ترکمنستان را منتشر کردند؛ در حالی که وی زنده است و بیانه‌ی ای رسمی نیز در این باره منتشر می‌شود.

به گزارش آکی پرس، وزارت خارجه قرقیزستان نیز گزارش رسانه‌ها در این خصوص را خبر جعلی توصیف کرد.

خبرگزاری راشین آرتی نیز در خبری به نقل از یک مقام سفارت ترکمنستان در روسیه اعلام کرد: اخبار مربوط به فوت بردی محمداف تنها یک دروغ است.

منابع رسمی خبری ترکمنستان هنوز در این زمینه خبری منتشر نکرده اند.

پایگاه خبری و تحلیلی تورکمن نیوز

http://turkmensnews.com/

 

 

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۱۲

۳۰ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

57882

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک