دومین جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان ترکمن برگزار شدبندرترکمن– ترکمن نیوز- دومین جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان ترکمن پیش از ظهر امروز با حضور فرماندار، بخشداران تابعه و سایر اعضا در محل فرمانداری برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی فرمانداری بندرترکمن، الیاس هیوه چی ضمن تبریک دهه کرامت با اشاره به تجربه اعضای ستاد اظهار داشت: همه دستگاههای اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران در راستای وظیفه مندی خود با هماهنگی اقدامات لازم را انجام دهند و بر انسجام تشکیلاتی و فکری ستاد تاکید کرد.

وی افزود: این جلسه در راستای احتمال بحران در جزیره آشوراده و تبعات آن و ماهیت این جزیره است چون ترابری و انتقال تجهیزات مشکلات خاص خود را دارد اما با توجه به اینکه در حوزه جغرافیایی شهرستان قرار دارد باید تدارک لازم دیده شود لذا همه دستگاهها در این راستا برنامه های خود را تعریف و آمادگی لازم را داشته باشند.

وی همچنین تصریح کرد: در ایام تابستان به دلیل گرمای هوا و ازدحام جمعیت و افزایش احتمال بیماری های منتقله از آب و غذا بایستی بهداشت و درمان تیم های بازرسی را در خصوص آب و مواد غذایی به دقت پیگیری و عملیاتی کنند و نیز تست های متعددی روی آب در ایام تابستان انجام دهند تا در این حوزه آسیبی متوجه شهرستان نشود‌ و در این راستا تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی و جمع آوری زباله های تفرجگاه ها و شناگاه با دقت بیشتری صورت گیرد.

فرماندار تاکید کرد: در حوزه برق و همچنین حوزه آب روستایی به لحاظ شرایط با مسائلی روبرو هستیم که باید در اقصی نقاط شهرستان پاسخگوی شهروندان باشیم چرا که پاسخ دادن ها باعث آرامش مردم می شود.

وی گفت: اطلاع رسانی در خصوص قطعی برق در نقاط مختلف شهرستان کمک به برنامه ریزی و مدیریت فعالیت های روزانه و در نتیجه رضایتمندی مردم خواهد داشت.

هیوه چی در خصوص هواشناسی نیز افزود: در خصوص بارش ها ساده انگاری نباید صورت گیرد چرا که این امر ممکن است موجب آسیب و بحران شود و بارش در شهرستان همجوار ممکن است باعث جاری شدن سیلاب از طریق مسیر رودخانه و تجمع آب و درنتیجه بروز مشکل در شهرستان شود لذا در ایام تابستان از رگبارها و بارش ها و سیلاب ها غافل نشویم و در این راستا لایروبی رودخانه ها به دقت انجام گیرد.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه حوادث بی خبر روی می دهد لذا بایستی با اطلاعات و تجهیزات کافی، ستاد مدیریت بحران در حال آماده باش باشد تا بتواند با ارائه خدمات مطلوب به شهروندان در زمان حادثه، بحران ها را کنترل و مدیریت کند.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۰۷

۰۱ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

29429

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک