فقیر 300x170 - دولت کارگران فقیر را به حال خود رها کرد/ بلای نقدینگی ۲۰۰۰هزار میلیارد تومانی بر سر کارگرانتورکمن نیوز:  بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور با اشاره به کاهش قدرت خرید کارگران گفت: کارگران کشورمان در چند ساله اخیر با کاهش شدید قدرت خرید خود مواجه بوده‌اند که ناشی از سوء مدیریت دست‌اندرکاران اقتصادی و مالی دولت‌ها بوده است. کاهش قدرت خرید یقیناً رکود فراگیر را با خود به‌همراه خواهد داشت.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   کاهش قدرت خرید کارگران کشور و یا بهتر بگوییم آحاد جامعه در شرایطی به‌وجود آمده که حجم #نقدینگی کشور طی پنج شش سال اخیر از ۸۰۰ هزار میلیارد تومان به بالای ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است، یعنی افزایش بیش از دویست‌درصدی را تجربه نموده است. این موضوع در حالی به‌وجود آمده که به‌رغم این افزایش، با کاهش قدرت خرید جامعه مواجه بوده‌ایم. این موضوع بیانگر این واقعیت است که #توزیع ناعادلانه #ثروت در کشور صورت گرفته که باعث افزایش #فاصله #طبقاتی شده و اکثریت جامعه را به‌سوی دهک‌های #پایین‌تر سوق داده است.

اگرچه که ره‌آورد این موضوع، رکود بوده است اما نکته مهم‌تر و قابل تأمل‌تر افزایش تورم و بالطبع افزایش سطح #معیشت خانوارهاست که آنها را مجبور نموده است تمامی درآمد خود را برای جبران هزینه‌های اجاره مسکن و پوشاک و آموزش فرزندان و درمان اختصاص دهند و هیچ بودجه‌ای بابت تأمین مواد غذایی حداقلی برای جذب فقط ۲۱۰۰ کالری روزانه خود و خانوادهایشان نداشته باشند.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۲۶

۳۰ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

60004

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک