دولت بیمه بیکاری کارگران بیکار شده در گلستان را زودتر پرداخت کندگلستان-ترکمن نیوز:   نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سیل اخیر تعداد زیادی از مردم شغل خود را از دست داده‌اند گفت: دولت باید بیمه بیکاری کارگرانی که بر اثر سیل شغل خود را از دست داده‌اند زودتر برقرار کند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ قرجه طیار امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصادمقاومتی و کارگروه اشتغال استان گلستان که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: باید از تلاش همه بخش‌ها در سیل اخیر قدردانی کرد اما معتقد هستم می‌توانستیم بهتر از این کار کنیم و با اقدامات پیشگیرانه میزان خسارت‌ها را کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه انتقاداتی به برخی از دستگاه‌ها در سیل اخیر وارد است، گفت: دریچه‌های سد وشمگیر حدود ۸ سال است که خراب شده و کار نمی‌کند و در این سال‌ها اقدامی برای تعمیر آن صورت نگرفته است.

طیار گفت: در سیل اخیر خسارت‌های زیادی به بخش‌های مختلف وارد شده و تعداد زیادی از مردم نیز شغل خود را از دست داده‌اند؛ دولت باید بیمه بیکاری کارگرانی که بر اثر سیل شغل خود را از دست داده‌اند زودتر برقرار کند.

وی افزود: بسیاری واحدهای تولیدی و مشاغل خسارت دیده و دولت برای جبران آنها باید سهم استان گلستان از تسهیلات اشتغالزایی را افزایش دهد. هم‌چنین بخشی از طرح‌های اشتغالزایی به بانک‌ها ارسال شده که لازم است زودتر به مردم به ویژه در مناطف سیل‌زده پرداخت شود.

وی بیان کرد: در رسته‌هایی که برای طرح‌های مشاغل خانگی و تسهیلات اشتغال روستایی پیش‌بینی شده است، دولت باید رسته پرورش دام حتی با ۱۰ راس را هم لحاظ کند. چون مردم زیادی در استان هستند که با چند راس دام زندگی خود را می گذرانند و این تسهیلات می تواند سبب بهبود وضعیت معیشتی آنان شود.

طیار تصریح کرد: سرانه تسهیلات برای ایجاد اشتغال در حال حاضر ۱۵۰ میلیون تومان به ازای هر یک نفر است که با توجه به نرخ تورم و مشکلاتی که برای مردم ایجاد شده انتظار داریم سهم سرانه به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه گنبدکاووس با جاذبه‌های تاریخی مانند برج جهانی قابوس و دیوار دفاعی و شهر تاریخی جرجان برای میزبانی از گردشگران و مسافران، هتل ندارد، افزود: باید از محل تسهیلات روستایی شرایطی را برای سرمایه‌گذاران ایجاد کنیم که بتوانند هتل و واحدهای اقامتی در گنبدکاووس بسازند.

طیار گفت: در شهرستان گنبدکاووس  مجموعه کارگران احداث شده است و درخواست ایجاد استخر برای کارگران در این شهرستان داریم.

وی خواستار پیگیری بیمه قالیبافان استان گلستان شد و تأکید کرد: خواهران ترکمن تلاش زیادی انجام می‌دهند و انتظار داریم با توجه به محدودیت‌هایی که دارند تأمین اجتماعی نسبت به این مسأله توجه کند.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کشاورزان و دامداران در سیل زندگی خود را از دست دادند که در همین راستا درخواست داریم ۳۲۹ میلیارد تومان تسهیلات مصوب بخش کشاورزی به یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد تا دامداران وکشاورزان به زندگی عادی خود بازگردند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۳۱

۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52115

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک