آهن گنبدکاووس بجنورد 300x101 - دولت برای اجرای راه آهن گنبدکاووس - بجنورد منابع مالی نداردترکمن نیوز:  استاندار گلستان با یادآوری اینکه راه آهن گنبد – بجنورد از مصوبات سفر رئیس جمهور به گلستان است، گفت: دولت برای اجرای این خط ریلی منابع مالی ندارد و فعلاً این پروژه متوقف است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس در گفتگو با خبرنگار بازار اظهار کرد: اواخر سال گذشته وزیر راه و شهرسازی موافقت کرد اجرای راه آهن اینچه برون – گنبد در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه پیش از این اجرای راه آهن گنبد – بجنورد در سفر استانی رئیس جمهور مصوب شده بود، افزود: دولت برای اجرای این خط ریلی منابع ندارد و فعلاً این پروژه متوقف است و مسیر جایگزین معرفی کردیم که کم‌هزینه‌تر است.

استاندار گلستان به مسیر جایگزین هم اشاره و بیان کرد: مسیر اینچه برون – گنبد- آزادشهر– شاهرود پیشنهاد شد که نسبت به مسیرهای قبلی ۴۰۰ تا ۵۰۰ کیلومتر کوتاه‌تر است.

وی ادامه داد: اجرای راه آهن اینچه برون – گنبد- آزادشهر– شاهرود نیاز به مطالعه دارد و مطالعات هم زمان بَر است؛ آنچه از این پروژه قطعی شده و باید اجرا شود، راه آهن اینچه برون – گنبد بوده و مابقی در حال مطالعه است.

حق شناس با بیان اینکه اتاق بازرگانی گرگان برای اجرای راه آهن اینچه برون- گنبد اعلام آمادگی کرده است، خاطرنشان کرد: راه آهن گنبد – آزادشهر و آزادشهر به شاهرود نیاز به مطالعه دارد و هم‌اکنون بحث مطالعه و بررسی طرح مطرح است و اقدام عملی در این حوزه فعلاً انجام نمی‌شود.

استاندار گلستان یادآور شد: وزیر راه و شهرسازی موافقت کرد راه آهن اینچه برون- گنبد در دستور کار اجرا قرار گیرد اما هنوز اعتبار مورد نیاز برای اجرای آن برآورد نشده است.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۵۷

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

73977

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک