علی رجایی 219x300 - دولتمردی که بوی رجایی می‌دهدتورکمن نیوز: چند سالیست که میشناسمش، اما امروز فهمیدم که احمد دستمرد بوی رجایی را می‌دهد.

امروز یکی از بی‌نظیرترین انتصابات در شهر گنبدکاووس واقع شد و در ۶ پست کلیدی فرمانداری ویژه گنبدکاووس ۳ مرد و ۳ زن در معاونت‌ها و سرپرستی‌های مختلف در بالاترین ارگان نظارتی شهرستان معارفه شدند.

معاونین استاندار گلستان (چوبداری و نذیری) که در این مراسم برای ابلاغ احکام از طرف حق شناس ماموریت داشتند سخنان جالبی از زندگی محمد علی رجایی و نامگذاری هفته دولت به یاد آن بزرگوار و باهنر وصف کردند.

چرا ما همه ساله با نام و یاد شهیدان رجایی و باهنر هفته دولت را گرامی می‌داریم، اما دولتمردان و دولتزنانی که رهرو راه این شهیدان باشند نداریم.

در جهان کسی را نداریم که فقط ۲۸ روز رئیس جمهور کشوری شده باشد اما نامش در تاریخ کشور ثبت شده و به عنوان هفته دولت هر سال گرامیداشت و بزرگداشتی برایش برگزار شود.

رجایی میگفت: به نماز نگویید کار دارم، به کار بگویید وقت نماز است. او میگفت: هر وقت من را میبینید از من سوال کنید، چه میکنم؟! مشغول چه کاری هستم؟ و مرابازخواست کنید!

در زندان اذان میگفت، او همیشه نماز شب می‌خواند، همیشه دعا و نیایش میکرد: به خدا پناه میبرم و به او اعتماد میکنم و به خدا توکل مینمایم.

سالهای متمادی برای انقلاب و نهضت اسلامی در زندان رژیم شاهنشاهی بود و شکنجه شد.

مقام معظم رهبری درباره رجایی می‌گوید: شهید رجایی را به عنوان یکی از اسوه‌های بزرگ تقوا، اخلاص و ایمان می‌شناسم.

محمد علی رجایی آموزگار بود، وقتی وزیر آموزش و پرورش شد، حتی وقتی به عنوان دومین رئیس جمهور انتخاب شد همان حقوق معلمی را دریافت میکرد و هرگز نپذیرفت حقوقش را به پست های وزارتی ارتقاء دهند.

امروز وقتی در مراسم تکریم و معارفه معاونین فرماندار از خصایص اخلاقی دومین رئیس جمهور ایران شهید محمد علی رجایی سخن می گفتند بی اختیار با احمد دستمرد مقایسه کردم… با خودم گفتم این مرد هم در سادگی، وقار، آرامش، فروتنی و تلاشش برای خدمت صادقانه به مردم نمونه بارز یک دولتمرد واقعی است.

دستمرد 1024x675 - دولتمردی که بوی رجایی می‌دهد

سالهاست که با دیدنش احساس نزدیکی و قربت خاصی به من دست می‌دهد و با نگاهش آرام می‌گیرم. بارها شده با عجله نزدش رفتم و یا تلفنی شکایتی داشتم و با نگرانی پیگیر موضوعی بودم او با آرامش ذاتی خودش پاسخ داده و مرا آرام کرده بود و با پیگیری موضوعات اجتماعی و عمرانی باعث دلگرمی و اعتماد مردم شده بود.

احمد دستمرد از دوستان و همکاران مرحوم پدرم بود و در فعالیت های اجتماعی همراه با پدرم در انتخابات شهید اترک طیار همسو بودند.

چند سال پیش وقتی شنیدم به عنوان معاون عمرانی فرماندار منصوب شده است بسیار خوشحال شدم و همراه با سلیمان هیوه‌چی برای تبریک به دفترش رفتم… آنروز هم با عجله سوالاتی داشتم و از برنامه هایش پرسیدم، یادمه با آرامش گفت: بزار جوهر ابلاغ خشک شود و کارها را تحویل بگیرم در روزهای آتی وقت برای مصاحبه هست. اما او بیشتر وقت ها مصاحبه را به فرماندار واگذار می کرد و یا از خبرنگاران میخواست گفته هایش را به نام فرماندار در اخبار درج کنیم.

دستمرد روزهای قبل از وقوع سیل با موضوعات سد گلستان و هواشناسی درگیر بود و در زمان سیل تلاش های زیادی برای کمک به مردم سیل زده داشت، او بی منت کارش را میکرد و خدمت را وظیفه ذاتی خود می دانست.

از اینکه احمد دستمرد به عنوان فرماندار شهرستان کوموش دفه منصوب شد بسیار خوشحال شدم و همواره توفیق خدمت صادقانه به مردم را برایشان آرزو دارم.

خواسته هایم همیشه فرهنگی است و از این بزرگوار خواستار تصحیح نام این شهرستان هستم که در حال حاضر به نام گمیشان ثبت شده و همانند زخمی بزرگ در چهره فرهنگ ترکمنصحرا آزار دهنده است.

احمد دستمرد هم اکنون فرماندار شهرستان کوموش دفه است. وی دارای مدرک فوق لیسانس تاریخ و فلسفه از دانشگاه آزاد اسلامی (تهران) است. وی سابقه تدریس در تهران، گنبدکاووس، سرپرستی آموزش و پرورش داشلی برون، معاونت اداری و برنامه ریزی آموزش و پرورش، تدریس در مراکز عالی، دانشگاه آزاد و تربیت معلم شهید بهشتی گنبد و همچنین معاونت برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان گنبدکاووس از جمله مهم ترین عناوین کارنامه خدمتش است.

✍️ یاشار نیازی

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : Medeniyet
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۰۹

۱۰ شهریور ۱۳۹۸

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک