دور زمین‌های خالی و رها شده در بافت شهری دیوار کشیده می‌شودتورکمن نیوز شهردار گنبدکاووس گفت: دور زمین های خالی و رها شده در بافت شهری دیوار کشیده می شود.به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   منصور طعنه گنبدی از انجام عملیات دیوار کشی و اعمال ماده ۱۱۰ قانون شهرداریها در برخی از نقاط شهر خبر داد و افزود: بر اساس این ماده، شهرداری زمین های بایری که در محدوده شهر قرار گرفته و باعث آلودگی و نازیبایی شهر شده اند، پس از صدور اخطار و ابلاغ قانونی به مالک دیوارکشی کند.

وی تصریح کرد: ماده ۱۱۰ قانون شهرداری ها در راستای حفظ و صیانت از منظره و نمای شهری و جلوگیری از زشت و مخدوش شدن چهره شهر با ساختمان های مخروبه و متروکه ای اجرایی می‌شود.

شهردار گنبد کاووس خاطرنشان کرد: از جمله اهداف اجرای این طرح زیباسازی و یکسان سازی سیمای بصری شهر است.

طعنه گنبدی بیان کرد: بر اساس اين ماده قانونی، اطراف اراضي و املاك رها شده كه مالكان آنان با شهرداري همكاري نمي‌كنند ديواركشي و پوشیده می‌شود.
وی در توضیح روند ارائه اخطار به مالکین مشمول این طرح عنوان کرد: در صورت عدم مراجعه مالک پس از صدور اخطار و ابلاغ قانوني، اقدامات لازم براي ديواركشي ملك انجام مي شود.

وی یادآور شد: این شهرداری تاکنون توانسته با شناسائی برخی از زمین‌های بایر و ساختمان‌های متروکه که در مجاورت ساختمان‌های مسکونی قرار دارند، نسبت به اعمال ماده ۱۱۰ قانون شهرداریها و دیوار کشی و محصور کردن آنها اقدام کند.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۲۱

۲۶ دی ۱۳۹۸

کد خبر :

67948

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک