تورکمن نیوز: مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان از برگزار شدن دوره تربیت مربی کمکهای اولیه درجه ۳ در استان خبر داد و گفت این دوره ۶ روزه عصر دیروز با حضور ناظر کشوری به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان، دکتر هروی اظهار کرد: دوره آموزشی تربیت مربی امداد و کمهای اولیه با هدف یکسان سازی سطح دانش و آگاهی شرکت کنندگان و ارتقای کیفیت فعالیت های آموزشی و همچنین تامین و تقویت کادر مربیان آموزشی جمعیت هلال احمر استان برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان افزود: ارتقاء سطح علمی و عملیاتی شرکت کنندگان حائز اهمیت است و با افزایش سطح کمی و کیفی دوره های آموزشی سعی کردیم امدادگران و نجاتگرانی که مشارکت و فعالیت خوبی با جمعیت هلال احمر را داشته اند، در این دوره ها شرکت کنند.

دکتر هروی خاطر نشان کرد: این دوره بصورت تئوری و عملی برگزار شد و سرفصل های آموزشی آن در دو بخش روش های تدریس و انتقال آموخته ها و همچنین مهارت های امدادی از جمله آشنایی با اندام ها و دستگاه های مختلف بدن، تریاژ، cpr، فوریت های پزشکی، آسیب های استخوانی، مفصلی و عضلانی، تروما و انواع آن، کیف نجات و انواع حمل مصدوم بوده است.

وی تصریح کرد: تعداد ۴۵ نفر از شرکت کنندگان موفق شدند دوره را به پایان برسانند و شرکت کنندگانی که دوره تربیت مربی امداد و کمکهای اولیه کد ۳ را با موفقیت گذرانده اند می توانند کمکهای اولیه را در سطح استان و همه شهرستان ها به متقاضیان و داوطلبان آموزش دهند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۰۳

۲۸ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

57699

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک