Shoda 1M 226x300 - دوازدهمین شهید در راه مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر گنبدکاووس+عکسگزارش خبری – غلام بارانی دوازدهمین شهید مبارزه با مواد مخدر که در جریان درگیری مستقیم با قاچاقچیان به درجه رفیع شهادت نائل شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، شهید غلام بارانی فرزند مرتضی در تاریخ ۱/۱/۱۳۵۲ دیده به جهان گشود. بعد از تولد هفت بهار دیگر را نیز در آغوش پر مهر و محبت خانواده سپری نمود و پس از آن وارد مدرسه ابتدایی شد.

غلام دوره ابتدایی و راهنمایی را با موفقیت به پایان رسانید و پس از آن با تمام توان برای کمک به امرار معاش خانواده به کمک پدر و مادر زحمت کش و سخت کوش خود شتافت.

غلام در ادامه با پوشیدن لباس سبز و انجام وظیفه در نیروی انتظامی علاقمند گردید و سر انجام قدم در راه پاسداری از امنیت مردم سرزمینش نهاد.
شهید غلام بارانی ابتدا دوره آموزش های نظامی را با موفقیت به پایان برد و سپس به عنوان نیروی پایور به هنگ مرزی زابل اعزام گردید.
گروهبان یکم شهید غلام بارانی با تمام توان در انجام صحیح وظایف سربازی خود کوشید تا اینکه سر انجام در تاریخ ۲۵/۱۲/۱۳۷۹ در جریان درگیری مستقیم با قاچاقچیان مواد مخدر هدف گلوله قرار گرفت و به شهادت رسید.

 

( بر اساس کتاب شهدای مبارزه با مواد مخدر شهرستان گنبد کاووس اثر سید علی کریمیان)

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۰۰

۰۱ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

28977

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک