فرماندار شهرستان ترکمن:

photo 2018 03 25 23 41 35 300x169 - دهکده گردشگری فرصت مناسبی برای معرفی فرهنگ و سنن اقوام استبندر ترکمن-ترکمن نیوز-  فرماندار و رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان راه اندازی دهکده گردشگری و برگزاری نوروزگاه را فرصت بسیار مناسبی برای معرفی فرهنگ و سنن اقوام مختلف، صنایع دستی بومی و محلی، توسعه و رونق صنعت گردشگری و همچنین معرفی جاذبه های این شهرستان دانست.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،   الیاس هیوه چی در آئین افتتاح جشن ملی نوروزگاه و دهکده گردشگری روستایی شهرستان ترکمن که با حضور ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان، دکتر رامین نورقلی پور نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولین شهرستان عصر جمعه سوم فروردین در محل مجتمع گردشگری ستاره ترکمن برگزار شد اظهار داشت: توسعه صنعت گردشگری در شهرستان ترکمن علاوه بر توسعه اقتصاد شهرستان و افزایش اشتغال پایدار در شهرستان، می تواند بر توسعه اقتصاد منطقه و استان نیز تاثیر چشمگیری داشته باشد.
ابراهیم کریمی دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان در این مراسم گفت: رویداد فرهنگی نوروزگاه در شهرستان بندرترکمن مورد استقبال چشمگیر مردم منطقه و مسافران و گردشگران نوروزی این شهرستان قرار گرفته است.
وی ضمن اشاره به این که بندرترکمن نگین گردشگری ایران است گفت: این شهر با داشتن جزیره بکر و زیبا آشوراده و ساحل دل انگیز آن می تواند مقصد گردشگری معرفی شود.
رامین نورقلی پور نماینده مردم غرب استان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: ایده برگزاری جشن های ملی نوروزگاه کار بسیار زیبا و ارزنده ای در جهت حفظ و احیاء فرهنگ ها و آداب و رسوم است.
وی گفت: جزیره آشوراده محور توسعه صنعت گردشگری استان و شهرستان ترکمن است و همه مسئولین باید در این حوزه تلاش نمایند تا هر چه زودتر شاهد اتفاقات خوب در این حوزه باشیم.
گفتنی است که جشن ملی نوروزگاه و دهکده های گردشگری روستایی شهرستان ترکمن همه روزه از ساعت ۹ صبح الی ۹ شب تا دوازدهم فروردین ماه در مساحت حدود ۸ هزار مترمربع (شامل پارکینگ, سرویس های بهداشتی و…) و ۵۰ غرفه و آلا چیق شامل صنایع دستی, سوغات, بازی ها و مراسم های سنتی و … برگزار می شود.
در این رویداد فرهنگی که علاوه بر اقوام شهرستان و استان از ۵ استان دیگر شامل مازندران, یزد, شیراز, همدان و سمنان حضور دارند بازی های بومی و محلی, مراسم های آئینی ,موسیقی سنتی اقوام, رقص خنجر, غذاهای سنتی بیشمه و بورک ,صنایع دستی, زیورآلات سنتی ترکمن, سوزندوزی ترکمن اجرا می شود.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۳:۴۳

۰۳ فروردین ۱۳۹۷

کد خبر :

14472

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک