شهید نورقلی قوجق نژادگزارش خبری – نورقلی قوجق نژاد شهیدی که در راه مبارزه با مواد مخدر و درگیری با سوداگران مرگ به شهادت رسید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، جوان رشید ترکمن دهمین شهید راه مبارزه با مواد مخدر گنبد کاووس شهید نورقلی قوجق نژاد فرزند مرادقلی در تاریخ ۱۳۵۷/۳/۴ در روستای چکرعطا گنبدکاووس دیده به جهان گشود.

نورقلی پس از تولدش ۷ سال از عمر کوتاه خود را درکنار پدر و مادر مومن و اهل دین و دیانت خود سپری نمود تا در این مدت آداب نیک زیستن را بدرستی بیاموزد.

نورقلی بعد از رسیدن به سن هفت سالگی راهی مدرسه ابتدایی در محل سکونت خود گردید. نورقلی مقطع ابتدایی و راهنمایی را با موفقیت به پایان رساند.

 

شهید نورقلی قوجق نژاد

اما پس از آن تا زمان عزیمت به خدمت سربازی در خدمت امرار معاش خانواده و کمک به امر آسایش و رفاه پدر و مادر مهربان خود بود.

نورقلی در سال ۱۳۷۶به خدمت مقدس سربازی فراخوانده شد و در ادامه پس فراگرفتن آموزش های نظامی به منطقه عملیاتی تربت جام اعزام گردید.

 

شهید نورقلی قوجق نژاد

او در تمام طول مدت خدمتش شجاعانه و با ایمان و اعتقادی راسخ در برابر سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد مخدر ایستادگی و مقابله می نمود تا اینکه در نهایت در تاریخ ۱۳۷۷/۲/۹ در منطقه عملیاتی تربت جام پاسگاه هریرود جان خود را فدای سلامت، امنیت و آسایش هموطنان خود نموده و جامه زیبای شهادت را بر قامت خود پوشیده و جاودانه شد.

( بر اساس کتاب شهدای مبارزه با مواد مخدر شهرستان گنبد کاووس اثر سید علی کریمیان)

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۵۱

۳۱ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

28799

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک