امروز : جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

اگر در استفاده از ویپ، تازه کار هستید ممکن است برخی نکات را هنگام ویپینگ رعایت نکنید و در نتیجه ویپینگ خوبی نخواهید داشت. بنابراین اگر قصد تهیه ویپ دارید سعی کنید با این نکات آشنا شوید و آن ها را رعایت کنید تا تجربه خوبی از ویپینگ داشته باشید. قیمت ویپ بسیار متفاوت می باشد؛ از جویس لند می توانید ویپ های اورجینال و با کیفیت را با مناسب ترین قیمت تهیه کنید.

تریبون 1 300x169 - دلایل احساس طعم سوختگی در هنگام ویپینگ

حتی اگر تجربه استفاده از ویپ را داشته باشید نیز ممکن است مشکلاتی برای شما پیش بیاید. برای مثال ممکن است در هنگام ویپینگ به جای یک بخار خوش طعم، بخار سوخته را استشمام کنید که این موضوع فرد را بسیار آزار می دهد.

اگر می خواهید دلایلی که موجب ایجاد طعم سوختگی در ویپ ها می شود را بشناسید و راه هایی برای رفع این مشکل پیدا کنید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشد تا نکات طلایی را از دست ندهید.

ویپینگ چیست

دستگاه های ویپ دارای مخزن هایی هستند که درون آن ها مایع ویپ قرار می گیرد.

به مایع ویپ، جویس ویپ نیز گفته می شود که قبل از هر چیزی در هنگام خرید جویس ویپ باید به نوع دستگاه خود دقت کنید تا نوع مناسب دستگاه خود را تهیه کنید.

جویس ویپ ها بر اثر گرما به بخار تبدیل می شوند و بخار ایجاد می کنند که فرد با استنشاق این بخار در اصل، عمل ویپینگ را انجام داده است.

نحوه عملکرد دستگاه های ویپ

دستگاه های ویپ توسط باتری کار می کنند. معمولا افراد برای استنشاق نیکوتین از ویپ استفاده می کنند و ویپ را جایگزینی برای سیگار می دانند. ویپ ها عملکردی مانند سیگار های معمولی ، سنتی ، برگ، پیپ و قلیان دارند.

اغلب این دستگاه ها ظاهر و طراحی یکسانی دارند و معمولا همه آن ها اجزای زیر را دارند:

  1. باتری که به عنوان منبع تغذیه تلقی می شود
  2. کارتریج که همان مخزن دستکاه است و درون آن جویس ویپ می ریزند
  3. دهانه
  4. یک المان حرارتی مانند اتومایزر

فرد با پک زدن باعث رسیدن گرما به جویس ویپ می شود و این گرمای حاصل از پک زدن، جویس ویپ را تبخیر می کند و فرد بخار ایجاد شده را استنشاق می کند.

تریبون 2 300x169 - دلایل احساس طعم سوختگی در هنگام ویپینگ

دلایل طعم سوختگی در ویپ

عدم وجود رطوبت و جویس ویپ کافی درون دستگاه ویپ باعث می شود که کویل باقی مانده حویس را بسوزاند. جویس باقی مانده بر روی سیم پیچ ها نیز به دلیل خشک بودنشان، طعم خشک و سوختگی بدی را ایجاد می کنند.

در ادامه دلایل بیشتری را برای شما شرح می دهیم.

تنظیم کردن ویپ روی وات بالا

یکی از رایج ترین دلایلی که در این زمینه وجود دارد، تنظیم ویپ روی وات بالا می باشد. این اتفاق نیز در ویپ هایی که قابلیت تنطپظیم وات دارند، رخ می دهد.

وقتی که ویپ را روی وات بالا تنظیم می کنید،مایع با سرعت بیشتری می سوزد و در نتیجه زودتر هم تمام می شود و باعث ایجاد طعم سوختگی می شود. حتی گاهی امکان دارد وقتی هنوز مقداری جویس درون ویپ باقی مانده، طعم سوختگی را حس کنید.

ویپینگ متوالی و بی وقفه

در ابتدا زمانی که تازه جویس ویپ را درون مخزن ریخته اید و بلافاصه از دستگاه کام می گیرید، باعث می شود طعم سوختگی را حس کنید؛ زیرا هنوز جویس ویپ به پنبه نرسیده است و در واقع خود پنبه در حال سوختن می باشد.

همچنین با کام گرفتن های پشت سر هم و بی وقفه نیز این اتفاق می افتد. شما باید در میان ویپینگ خود کمی صبر کنید.

آماده نشدن کویل ها

دقت داشته باشید که حتما تانک کویل ها به خوبی پر و آماده شده باشند زیرا در غیر این صورت فضای دستگاه به اندازه کافی کرطوب نمی شود و زودتر از انتظار شما طعم سوختگی ایجاد می شود.

مصرف جویس های گلیسرول گیاهی(VG)

همه دستگاه های ویپ به یک شکل طراحی و ساخته نمی شوند و گاهی ممکن است دستگاه شما با جویس هایی که مقدار بیشتری گلیسرول گیاهی در آن ها موجود است، به خوبی واکنش ندهد. بنابراین حتما ماده مناسب دستگاه خود را تهیه کنید.

تریبون 3 300x169 - دلایل احساس طعم سوختگی در هنگام ویپینگ

راه حل هایی برای ایجاد نشدن طعم سوختگی

وات دستگاهتان را همیشه در بازه توصیه شده روی کویل قرار دهید تا با مشکلی مواجه نشوید.

بهتر است زمانی که از کویل جدید استفاده می کنید یا تازه مایع حویس ویپ را درون مخزن ریخته اید به جویس ویپ اجازه دهید تا به پنبه کویل برسد و پنبه به جویس ویپ آغشته شود.

حتما قبل از کام گرفتن از پر بودن مخزن دستگاه خود از جویس ویپ مطمئن شوید و اگر هنگام ویپینگ نیز متوجه شدید به اندازه کافی مایع درون مخزن نیست، آن را پر کنید.

همیشه از جویس مناسب دستگاه خود استفاده کنید. اگر مقاومت کویل بیشتر از یک اهم باشد باید از سالت نیکوتین استفاده کنید و اگر مقاومت کویل پایین بود باید از جویس هایی که گلیسرول گیاهی بیشتری دارند استفاده کنید.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز