دعوت مسلمانان انگلیس به استفاده از تکنولوژی در ماه رمضان ترکمن نیوز:  برخی چهره‌های مسلمان در انگلیس از مسلمانان این کشور خواسته‌اند که در ماه مبارک رمضان از تکنولوژی برای برقراری ارتباط استفاده کنند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از تلگراف اند لوگوس، شیوع بیماری کرونا صدها رویداد را لغو کرده و باعث تعطیلی بسیاری از مساجد جهان شده است؛ هرچند بخش عمده‌ای از ماه رمضان به روزه‌داری اختصاص دارد، اما در این ماه بر دعا، تأمل و گردهمایی نیز تأکید شده است.

سهیل عباس، از مسئولان نظام بهداشتی در منطقه برادفورد انگلیس، تأکید کرد: دستورالعمل‌های دولت در مقابله با کرونا باید در اولویت قرار بگیرد.
با این حال او معتقد است كه افراد و خانواده‌ها می‌توانند از ابزارهای رایگانی همچون ویدئوكنفرانس برای ارتباط در ماه رمضان استفاده كنند.
وی گفت: برای کمک به مبارزه با کرونا، مهم‌ترین کاری که همه می‌توانیم انجام دهیم این است که در خانه بمانیم تا از سلامت کادر بهداشتی محافظت کنیم و جان خود را نجات دهیم.
عباس افزود: کاهش تماس‌های روزانه با دیگر افراد، کاهش شیوع عفونت را در پی خواهد داشت؛ همه باید توصیه‌های دولت را دنبال کنند و در خانه بمانند.
وی تأکید کرد: پیروی از دستورالعمل فاصله‌گیری اجتماعی به این معنی است که ماه مبارک رمضان امسال برای مسلمانان ساکن منطقه بردفورد و کریوین بسیار متفاوت است؛ مسلمانان برای عزیزان خود، کسانی که بیمارند و یا افرادی که جان خود را از دست داده‌اند دعا خواهند کرد و همه افراد را از هر پیشینه دینی و فرهنگی در مقابله با این همه‌گیری حمایت می‌کنند.
عباس افزود: مردم علاوه بر رعایت دستورالعمل‌های ملی در ماه رمضان، می‌توانند با استفاده از برخی ابزارهای رایگان مثل ویدئو کنفرانس برای ارتباط برقرار کردن با دیگران بهره ببرند.
تل ماما (Tell MAMA) سازمان حامی حقوق  مسلمانان در انگلیس که از قربانیان اسلام‌هراسی و نفرت ضد اسلامی حمایت می‌کند نیز شعار « در خانه بمانید» را تکرار کرد.
ایمان عطا مدیر این سازمان گفت: با نزدیک شدن ماه رمضان ، توصیه ما به خانواده‌ها این است که در این ماه به بازسازی معنوی و ارتباط با خدا بپردازند.
عطا تأکید کرد: ما دوباره تکرار می‌کنیم که اگر کسانی هدف نفرت و اسلام‌هراسی قرار گیرند، سازمان حامی حقوق  مسلمانان برای کمک به آنها آمادگی دارد.
ماه مبارک رمضان امسال در انگلیس از پنجشنبه ۲۳ آوریل (چهارم اردیبهشت) آغاز می شود.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۴۴

۲۸ فروردین ۱۳۹۹

کد خبر :

73429

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک