شطرنج 300x194 - دعوت عثمان بازیار به اردوی تیم ملی بوکس شطرنجتورکمن نیوز: دبیر هیات شطرنج گنبدکاووس از دعوت عثمان بازیار ورزشکار رشته بوکس شطرنج این شهرستان برای شرکت در مسابقات جهانی به اردوی تیم ملی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ ابوالفضل مشمول در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: تیم استان گلستان با ۱۰ عضو که چهار نفر آنان از گنبدکاووس بودند در روزهای هفتم و هشتم شهریور در رقابت‌های بوکس شطرنج انتخابی تیم ملی برای اعزام به مسابقات جهانی ترکیه به میزبانی البرز شرکت کرد.

مشمول تصریح کرد: عثمان بازیار و مصطفی رجبی ورزشکاران اعزامی از گنبدکاووس مقام دوم و عبدالوهاب فروزش نیز مقام سوم این رقابت‌ها را به دست آوردند که در نهایت به دلیل عملکرد خوب عثمان بازیار، وی در کنار بازیکنان دیگری از استان گلستان به اردوی تیم ملی دعوت شد.

دبیر هیات شطرنج گنبدکاووس گفت: اردوی تیم ملی بوکس شطرنج در آبان ماه برگزار می شود و اعضای تیم ملی آذر ماه در مسابقات جهانی شرکت می کنند.

رشته ورزشی بوکس شطرنج در سال ۲۰۰۳ توسط آقای ایپه رابینگ در کشور آلمان به ثبت قانونی رسید.

در سال ۲۰۱۰ این رشته ترکیبی زیبا و جذاب توسط دکتر فریدون پویا در کشور عزیزمان ایران شناخته شد که پس از مراحل قانونی از وزارت ورزش و جوانان در سال ۲۰۱۳ مجوزفعالیت کسب نمود . در ابتدا این رشته ورزشی به فدراسیون همگانی برای مدت ۶ ماه وپس از آن به فدراسیون ورزشهای رزمی برای مدت ۲ سال و هم اکنون به عنوان یک انجمن زیر مجموعه فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران فعالیت مینماید .

دکتر فریدون پویا تنها نماینده تام الاختیار رشته ورزشی بوکس شطرنج در کشور ایران از سوی فدراسیون جهانی بوکس شطرنج میباشد ؛ همچنین ایشان عضو هیات رییسه فدراسیون بوکس شطرنج جهان و رییس سازمان بوکس شطرنج آسیا میباشند .

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۲۶

۱۱ شهریور ۱۳۹۸

کد خبر :

60644

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک