افتخاری دیگر برای پایتخت والیبال ایران

زهرا دانایی طوس قهرمان والیبال نشسته گنبد کاووساخبار ورزشی بانوان – ترکمن نیوز – بانوی قهرمان و افتخار پایتخت والیبال کشور به اردوی آمادگی تیم ملی والیبال نشسته بانوان در تهران دعوت شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران؛ زهرا دانایی طوس  به دلیل افتخار آفرینی های متعدد در مسابقات مختلف کشوری و جهانی بار دیگر برای حضور در دومین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی والیبال نشسته بانوان جانباز و معلول اعزامی به مسابقات پاراآسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ دعوت شد.

 

بازی های پارا آسیاسی جاکارتا ۲۰۱۸ در رشته های مختلف ورزشی برگزار می شود که کاروان ایران در رشته های بدمینتون، تنیس با ویلچر، شمشیربازی با ویلچر و بولینگ (چمنی و ۱۰ پین) نماینده ای نخواهد داشت.

کاروان ایران در بخش معلولان در ۱۰ رشته دوومیدانی، وزنه برداری، تیراندازی، تیراندازی با کمان، شنا، دوچرخه سواری، والیبال نشسته، بسکتبال با ویلچر، تنیس روی میز و بوچیا اعزام خواهد شد و در بخش نابینایان ورزشکاران ۵ رشته دو و میدانی، شنا، گلبال، جودو و شطرنج در این بازی ها شرکت خواهد کرد.

زهرا دانایی با نام کامل زهرا دانای طوس (زادهٔ ۱ شهریور ۱۳۶۲ – گنبدکاووس) بازیکن تیم ملی والیبال نشسته زنان ایران است. وی نخستین زن در تاریخ ورزش استان گلستان شناخته می‌شود که حضور در مسابقات المپیک و پارالمپیک را تجربه کرده است. او در مسابقات پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو به همراه تیم ملی والیبال نشسته زنان ایران به مقام پنجم دست یافت.

زهرا دانایی طوس قهرمان والیبال نشسته گنبد کاووس

وی  متولد سال ۱۳۶۲ در گنبدکاووس است و در ۱۸ سالگی به علت وجود توموری در زانوی خود، پای چپش را از دست داد. وی از سال ۱۳۸۹ والیبال نشسته را آغاز کرد و حدود یک سال بعد به اردوی تیم ملی بانوان دعوت شد و تاکنون با لباس تیم ملی به میدان می‌رود.

زهرا دانایی در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: وی به عنوان تنها نماینده بانوان استان گلستان در مسابقات پارا آسیایی  سال ۲۰۱۸  در تیم بانوان کشور همراه سایر ملی پوشان در کشور جاکارتا به رقابت خواهد پرداخت.

خبرنگار: یاشار نیازی

 

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۲۵

۲۷ فروردین ۱۳۹۷

کد خبر :

16144

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک