دستگیری کشاورز متعرض به اراضی تالاب گمیشانبندر ترکمن-ترکمن نیوز-  رییس اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن و گمیشان گفت: یکی از کشاورزان شهرستان گمیشان که با استفاده از تاریکی شب در حال شخم زدن بخشی از اراضی تالاب بین المللی گمیشان بود با هوشیاری محیط بانان دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  علی بیانی دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این فرد متخلف شامگاه دیشب با یک تراکتور اراضی واقع در سرحدات شرقی تالاب بین المللی گمیشان واقع در شمال غربی استان را برای کشت محصول آماده می کرد که حین ارتکاب جرم به دام قانون افتاد.
وی بیان کرد: با هماهنگی دادستان شهرستان، تراکتور توقیف و فرد متخلف با تشکیل پرونده قضایی و به اتهام تخریب اراضی تالابی و تصرف در اراضی مستحدثه ساحلی به محاکم قضایی گمیشان معرفی شد.
بیانی افزود: اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندر ترکمن و گمیشان با هر گونه اقدام و تحرک افراد سودجو در دست اندازی و یا تصرف به اراضی ملی و ساحلی بدون چشم پوشی برخورد قانونی و قاطع خواهد کرد.
تالاب بین المللی گمیشان با ۲۰ هزار هکتار در شمال غربی استان گلستان و مجاور دریای خزر واقع است که هر از چند گاهی به سبب پسروی و پیشروی آب دریا، مساحت پهنه آبی آن تغییر می کند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۰۲

۱۰ دی ۱۳۹۷

کد خبر :

42870

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک