دستگیری شکارچی غیرمجاز رودخانه گرگانروداجتماعی-ترکمن نیوز-  شکارچی غیرمجاز رودخانه گرگانرود در محدوده گمیشان و در مصب این رودخانه به دریای خزر با تلاش محیطبانان اداره محیط زیست شهرستان های بندرترکمن و گُمیشان دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  رییس اداره محیط زیست شهرستان های بندرترکمن و گُمیشان روز سه شنبه به ایرنا گفت: از این فرد یک قبضه سلاح شکاری دو لول و یک قطعه لاشه پرنده مرغابی سرسبز کشف و متهم به مراجع قضایی شهرستان تحویل داده شد.
طبق مصوبه شورای عالی حفاظت محیط زیست کشور، شکار هر قطعه مرغابی سرسبز یک میلیون ریال جریمه دارد که متخلفان علاوه بر پرداخت آن، باید در انتظار تحمل حبس و جزای نقدی تا سقف ۱۵ میلیون ریالی باشند.
همه ساله و همزمان با مهاجرت پرندگان به منابع آبی و سواحل گلستان، سودجویان و متخلفان مبادرت به شکار این گونه ها می کنند.
زیستگاه های آبی گُمیشان و بندرترکمن درغرب گلستان و کرانه شرقی خزر با اکوسیستم منحصر بفرد طیف گسترده ای از گونه های مختلف پرندگان بومی و مهاجر همچون مرغابی، غاز، قو، پلیکان، باکلان، پرستوی دریایی، سلیم، کاکایی، چنگر، اگرت، خوتکا، گیلان شاه و تلیله را در خود جای داده است.
گلستان از معدود تنفس گاه های گونه های مختلف گیاهی و جانوری ایران بوده و به عنوان ایرانی کوچک از کوه، دریا، جنگل، دشت و بیابان به صورت یکجا برخوردار است.
شهرستان های ترکمن و گمیشان هر یک با افزون بر ۸۰ هزار نفر جمعیت در غرب و شمال غرب استان گلستان واقع هستند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۳۱

۱۵ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

39668

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک