جمهور ترکمنستان 300x182 - دستگیری افراد منتشرکننده شایعات مرگ رئیس جمهور ترکمنستانتورکمن نیوز: مسئولان و مقامات ترکمنستانی اعلام کرده‌اند افرادی که شایعات در مورد مرگ «بردی محمداف» را منتشر می‌کنند بازداشت خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از رسانه‌های محلی، یکی از سایت‌های خبری مستقل مستقر در خارج از ترکمنستان در ۲۹ جولای در گزارشی از اقدامات فعالانه در ترکمنستان در جهت سرکوب شایعات مربوط به مرگ و وضعیت نامطلوب سلامتی قرباقلی بردی‌محمداف، رئیس‌جمهور این کشور خبر داد.

در این راستا، سازمان‌های اجرای قانون در عشق آباد و سایر استان‌ها به حالت «هشدار رزمی» درآمده‌اند.

به گفته منابع آگاه، سه نفر در ولایت «لباب» بازداشت شده‌اند که متهم به انتشار شایعات برای بی ثبات کردن اوضاع در کشور هستند. بازداشت شدگان شامل یک کارمند دفتر «ترکمن تلکام» در ولایت «لباب»، یک کارمند اداره اقتصاد آب و یک کارمند زن دفتر خدمات عمومی محلی هستند.

علاوه بر این، وزارت فرهنگ موظف به راه‌اندازی یک کمپین ضد تبلیغاتی گردیده است.

به نظر می‌رسد این موضوع می‌تواند ویدئوهای متعددی را که توسط سلبریتی‌های ترکمن در همراهی با سایت‌های طرفدار دولت در اینستاگرام منتشر شده است و در آنها از طرفداران خود می‌خواهند که شایعات را باور نکنند به خوبی توضیح دهد. سایت‌های طرفدار دولت در روزهای اخیر ضمن انتقاد از «فتنه انگیزان جعلی» و «اهانت کنندگان»، به تخریب خبرنگارانی که در این موضوع کار می‌کنند پرداخته‌اند.

همچنین ریش سفیدان ترکمنستان به انجام گفتگوهای پیشگیرانه با ساکنین و به خصوص با افرادی که بستگانشان در خارج از این کشور کار می‌کنند ترغیب شده‌اند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۳۶

۱۰ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

58730

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک