دستگيری چهار صیاد پرندگان شکاری در منطقه مرزی گنبدکاووساخبار حوادث- ترکمن نیوز- فرمانده هنگ مرزی اترک گلستان از دستگیری چهار نفر صیاد پرندگان شکاری در منطقه مرزی گنبدکاووس خبر داد و گفت: این افراد در حین شکار، توسط ماموران این یگان نظامی دستگیر شدند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، سرهنگ محمدرضا سراوانی اظهار داشت: دو نفر از شکارچیان در فاصله یک کیلومتری میله مرزی در حوزه روستای کرند دستگیر شدند که از آنان پنج قطعه کبوتر زنده به عنوان طعمه، دو عدد تور و تله شکاری و یک دستگاه دوربین چشمی ضبط و کشف شد.
وی اضافه کرد: این دو شکارچی متخلف که ۳۴ و ۴۲ ساله و از اهالی روستای کرند بودند، با یک دستگاه موتورسیکلت و همراه داشتن ابزار و ادوات صید پرندگان شکاری، در حین شکار توسط ماموران مرزبانی دستگیر شدند.
سرهنگ سراوانی اضافه کرد: دو شکارچی متخلف دیگر نیز که درحوزه پاسگاه سنگرتپه غربی شهر اینچه برون اقدام به صید پرندگان شکاری می کردند، توسط ماموران این پاسگاه دستگیر شدند.
وی تصریح کرد: از این دو شکارچی که ۳۷ و ۴۰ ساله بودند علاوه بر توقیف یک دستگاه موتورسیکلت، آلات و ادوات شکار پرندگان شکاری مانند تور، یک قطعه کبوتر، دوربین چشمی و چاقو کشف و ضبط شد.
فرمانده هنگ مرزی اترک گلستان ادامه داد: شکارچیان دستگیر شده که به بزه خود اقرار کردند، با تشکیل پرونده برای طی مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.
به گزارش ایرنا، صید پرندگان شکاری حفاظت شده مانند دلیجه، شاهین و عقاب که در مناطق بیابانی شمال استان گلستان زندگی می کنند برای فروش به شیخ نشنیان حاشیه خلیج فارس انجام می شود.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۲۷

۳۱ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

35808

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک