استاندار گلستان در چهارمین جلسه شورای اداری استانگلستان-ترکمن نیوز-  استاندار گلستان با تاکید اینکه دستگاه های اجرایی استان با پیگیری های مستمر، بودجه ملی و استانی حوزه خود را تقویت کنند، اظهار کرد: در حوزه جذب سرمایه گذار نیز دستگاه های متولی به طور جدی پیگیر باشند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل استانداری، دکترسید مناف هاشمی در چهارمین جلسه شورای اداری استان که پیش از ظهر سه شنبه ۲۴ مهر با حضور دکتر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، تصریح کرد: مسائل فرهنگی موضوعاتی زیرساختی هستند که در پرورش نسل های فرهیخته موثرند و موجب نتایجی اساسی خواهند شد.
وی با اشاره به نگاه مدیریت استان به مقوله فرهنگ، گفت: تلاش داریم در اقتصادی ترین مسائل به پیوست فرهنگی توجه شود چرا که بر این اعتقادیم بدون نگاه فرهنگی موضوعات به سرمنزل مقصود نخواهند رسید.
استاندار گلستان خاطر نشان کرد: برخی پروژه‌های محوری و عقب مانده تاریخی استان گلستان در حال پیگیری بوده و پیشرفتهای خوبی نیز داشته است.
استاندار گلستان با اشاره به اینکه سال گذشته در حوزه روستایی،گلستان ۱۶۲میلیارد تومان تسهیلات ۱۲۰پرداخت کرده است،افزود: ۲۰ درصد تسهیلات پرداختی سال قبل از سهیمه استانهای دیگر جذب استان شده است.
دکتر هاشمی با بیان اینکه سال۹۶گلستان با پرداخت ۱۲۰۰ میلیارد تومان رتبه چهارم را کسب کرده بود یاد آور شد:از ابتدای سال مالی سال ۹۷ این استان تاکنون با پرداخت ۶۰ میلیارد تومان در رتبه دوم قرار دارد.
وی گلستان را استان اقوام و ایرانی کوچک برشمرد و خاطر نشان کرد:مردم گلستان با محوریت آیت ا…نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان با وحدت و همدلی کامل زندگی می کنند.

استاندار گلستان خاطر نشان کرد: گلستان ۴ و نیم میلیون تن از ۱۰۰ میلیون تن محصولات کشاورزی کشور را تولید می کند و نقش مهمی در سلامت غذایی کشور دارد.

لازم به ذکر است در چهارمین شورای اداری استان که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی به بیان دیدگاه ها و دغدغه های خود پرداختند و خواستار توجه دکتر صالحی به مسائل فرهنگی و هنری گلستان شدند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۰۹

۲۴ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

37875

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک