مدیر کل شیلات گلستان:

دستور کارشیلات، توسعه مراکز عمل آوری میگو در استان گلستان اخبار استانی – ترکمن نیوز- مدیرکل شیلات گلستان گفت: با روند افزایشی تولید میگو در استان، توسعه مراکز عمل آوری و بسته بندی این محصول، در دستور کار شیلات استان قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، سید جواد قدس علوی در نشست مشترک با روسای مراکز عمل آوری و صادر کنندگان میگو در استان گفت: تلاش ما بالا بردن ظرفیت عمل آوری و توسعه صنایع جانبی مربوط به تولید میگو در استان است چرا که ظرفیت این مراکز باید هر سال نسبت به تولید به ۱/۵ برابر ارتقا یابند.

علوی افزود: مراکز نیز باید ضمن بروزرسانی امکانات، ظرفیت خود را افزایش دهند.

مدیرکل شیلات گلستان ادامه داد: با توجه به افزایش هر سال تولید میگو نسبت به سال گذشته حدود ۵۰ درصد و کوتاه بودن طول دوره برداشت میگو، نیاز به مراکز عمل آوری بیشتری در استان احساس می‌شود.

علوی افزود: در حال حاضر ۶ واحد عمل آوری میگو در استان فعال است که هر ساله ۸۰ درصد محصول از این مراکز پس از فرآوری به خارج از کشور صادر می‌شود و بخشی هم در داخل کشور و استان به مصرف می‌رسد.

مجتمع پرورش میگو گمیشان تنها مرکز پرورش میگو در شمال کشور است که با تولید میگوی منحصربفرد و دارای کیفیت بالا، توانسته است استان گلستان را در رده سوم تولید این محصول در کشور قرار دارد.

منبع : yjc

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۰۲

۰۸ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

25776

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک