Fazli 1O 300x195 - دستور وزیر کشور برای پیگیری رفتار نامتعارف گشت ارشاد با یکی از بانوانایران-ترکمن نیوز- وزیر کشور در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی که نشانگر برخورد نامتعارف مامور نیروی انتظامی (گشت ارشاد) با یکی از بانوان است، دستور پیگیری این موضوع را صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، عبدالرضا رحمانی فضلی در این دستور تاکید کرد که قطعا با متخلف این اتفاق برخورد قانونی می شود.

معصومه ابتکار، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری نیز امروز، در پیام توییتری خود نسبت به این برخورد واکنش نشان داد و نوشت :

«فیلمی در فضای مجازی از برخورد در موضوع حجاب منتشر شده است. که به گشت ارشاد منتسب می‌شود این رفتار چه توجیهی دارد؟ دایره عمل یک مامور حتی در صورت اهانت به وی تا کجا است؟ به شدت این برخورد را محکوم و

شهیندخت مولاوردی، دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی نیز در توییتی نوشت:

«انتشار کلیپ نحوه برخورد ماموران پلیس زن با مقوله بدپوششی و شیوه ارشاد آنها!، بیش از پیش ضرورت تغییر رویکرد نهادهای فرهنگی و انتظامی از «باید» به «باور»، از «تبلیغ» به «تعمیق»، از «ظاهر» به «معنا» و از «فعالیت محوری» به «اثربخشی» که از برنامه های فرهنگی دولت یازدهم بود.»

در این فیلم، مقابله و درگیری میان یک خانم و مامور نیروی انتظامی «گشت ارشاد» مشاهده می شود.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

https://t.me/ITNAnews

لینک عضویت کانال تلگرام

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۳۱

۳۰ فروردین ۱۳۹۷

کد خبر :

16622

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک