دسترسی مردم جهان به اینترنت کمتر شده استعلم و فناوری جهان- ترکمن نیوز- آمارها حکایت از کاهش دراماتیک رشد دسترسی مردم جهان به اینترنت دارد و انقلاب دیجیتال برای میلیاردها نفر از مردم جهان به آرزو تبدیل‌شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، گاردین در گزارشی نوشت: رشد دسترسی جهانی به اینترنت از ۲۰۱۵ بدین سو رو به کاهش گذاشته است و عدم دسترسی زنان و روستاییان فقیری که از آموزش به دورمانده‌اند، فرصت دستیابی به اینترنت را ازدست‌داده‌اند.

جزییات گزارش ماه آینده توسط بنیاد وب سازمان ملل به سرپرستی «سر تیم برنرز- لی» منتشر خواهد شد که نشان می‌دهد رشد ۱۹ درصدی سال ۲۰۰۷ در سال گذشته به ۶ درصد کاهش پیداکرده است. «Dhanaraj Thakur» مدیر بنیاد وب می‌گوید: مشکل اینکه برخی آنلاین هستند و برخی آفلاین، افزایش نابرابری‌ها میان مردم جهان است که بیشتر از قبل شده است.

در سال ۲۰۱۴ سازمان ملل پیش‌بینی کرد که تا ۲۰۱۷ نیمی از جمعیت جهان آنلاین می‌شوند اما باید تا ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ منتظر شد تا به این رقم‌ها برسیم.(از دید سازمان ملل استفاده از اینترنت با هر ابزاری طی سه ماه گذشته به معنای آنلاین بودن کاربر در هر نقطه‌ای از جهان تلقی می‌شود)

دسترسی مردم جهان به اینترنت کمتر شده است

از دست دادن فرصت اقتصادی، عدم دسترسی به اعانه عمومی، آموزش، شبکه‌های اجتماعی، آی دی کارت و خدمات حکومت دیجیتالی؛ ازجمله معایب عدم دسترسی به اینترنت است.
درحالی‌که ۹۸٫۲ درصد از ایسلندی‌ها و ۹۸ درصد از بحرینی‌ها به اینترنت دسترسی دارند، فقط ۱٫۲ درصد از مردم در اریتره و ۱٫۹ درصد از مردم سومالی آنلاین هستند. اغلب مردم آفلاین در مناطقی زندگی می‌کنند که کمپانی‌های مخابراتی قادر به ارائه سرویس به دلیل گران بودن و صعب‌العبور بودن و نداشتن زیرساخت، نیستند. حتی اگر بتوانند با موبایل آنلاین شده و هزینه اینترنت را بپردازند، به دلیل پایین بودن سطح مهارت و کمبود محتوا به زبان بومی، دسترسی آسان نخواهد بود.

«ملکوم جانسون» قائم‌مقام آی تی یو می‌گوید دیتای ۲۰۱۸ که دسامبر منتشر خواهد شد، روند کاهش دسترسی را به‌وضوح نشان خواهد داد. وی تأکید می‌کند ما نیاز به اتصالات اینترنتی ارزان‌قیمت‌تر و محتوای جذاب‌تر برای مردم داریم تا جلوی روند کاهشی را بگیریم.

دسترسی مردم جهان به اینترنت کمتر شده است

بر اساس آمار دانشگاه برکلی در سال ۲۰۱۲ با افزاش ۱۰ درصدی دسترسی به اینترنت پرسرعت شاهد افزایش تولید ناخالص داخلی تا ۱٫۳۵ درصد در کشورهای درحال‌توسعه بودیم. آمار دیگری حکایت از این دارد که دوبرابر شدن اینترنت موبایل باعث افزایش GDP تا نیم درصد شده است.

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۴

۰۲ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

38424

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک