تریلی و مینی بوس گنبدکاووس 300x198 - در مرگ این 15 نفر چه کسانی مقصر بودند؟تورکمن نیوز: امان محمد خوجلی در یادداشت خود درباره حادثه رانندگی تریلی و مینی بوس در مسیر گنبد اینچه برون شهرستان گنبدکاووس که منجر به مرگ ۱۵ نفر از هم وطنان شد نوشت:

می گویند سه چیز شاخ انسان را می شکند و آن را متواضع و فروتن می کند. خدا، مرگ و پیری. انسان ها هنوز با پیشرفت شگرف خود در عرصه های مختلف نتوانسته اند از عهده ی آن برآیند و همواره تسلیم شده اند بعضی از اندیشمندان هم معتقدند مرگ عادلانه ترین چیزی است که در میان انسانها تقسیم شده است. هیچکس از خطر تصادف در امان نیست. وسایل حمل و نقل همانقدر که می تواند برای انسان ها خدمت نماید به همان اندازه هم می تواند خطرآفرین و مرگبار باشد. اما گفته می شود در ایران میزان تلفات و خسارات تصادقات اتومبیل از حد متعارف و استاندارد جهانی وسایر کشورها بیشتر است.

حدود بیست سال پیش گفته می شد و در رسانه ها انتشار می یافت میزان تلفات رانندگی در ایران هر ساعت ۳ نفر و روزانه حدود۷۰ نفر و سالانه حدود ۲۵ هزار نفر می باشد. اما گفته می شد طی سالهای اخیر علیرغم افزایش اتومبیل ها با سختگیری ماموران راهنمایی و رانندگی و پلیس راههای کشور و گسترش و تعریض جاده ها میزان تلفات روزانه به ۵۰ نفر کاهش یافته است. اما اخیراً شنیده می شود طی یکی دو سال گذشته باز هم میزان تلفات سیر سعودی داشته است.

از نظر کارشناسان حمل و نقل در تصادفات اتومبیل ها چهار مؤلفه نقش عمده ای دارد. نقش انسان و نقش جاده ونقش خودرو و آب وهوا. به نظر می رسد نقش انسان ها یعنی راننده ها از همه بیشتر باشد. چون فقر فرهنگی در کشور بسیار محسوس است. خیلی از انسان های سنتی به قضا و قدر معتقدند و مرگ انسانها را تقدیر الهی می دانند و معتقدند در تصادفات انسان ها چندان نقشی ندارند و خواست خداوند است که تحقق می یابد. چنین تفکری انسان ها را از تدبیر و اندیشه باز می دارد و چاره جویی را رها کرده و به تقدیر الهی گردن می نهند.

اما علاوه بر این نگرش فرهنگ سنتی به مرگ و میر انسان ها به نظر می رسد ایراد اساسی به کار نهادهای ناظر(پلیس راه ها) به کار راننده های وسایل حمل نقل بزرگ مانند اتوبوس و تریلی و کامیون وارد است. چون رانندگان این نوع وسایل همیشه در مسیرهای طولانی کار می کنند از استراحت و خواب لازم و کافی برخوردار نیستند. در نتیجه خستگی و خواب آلودگی آنها بیشتر فاجعه می آفریند. راننده ی تریلی که در مسیر گنبد اینچه برون با مینی بوس تصادف کرد و باعث مرگ ۱۵ نفر از هموطنان ما شد دفترچه ی کاری او توسط پلیس راه گنبد دقیقاً کنترل و وادار به استراحت می شد چنین مصیبت بزرگی بوجود نمی آمد.

معلوم نیست مسئولان پلیس راه گنبد وظیفه خود را درست انجام داده اند یا نه؟ اگر وظیفه ی نظارتی خود را درست انجام نداده باشند بازخواست شده اند یا نه؟ دیگر چه تمهیدی اندیشده شده است تا دیگر چنین اتفاق ناگواری رخ ندهد؟ البته عوامل زیادی در این حادثه دخیل هستند یکی از آنها عامل تنگی و کم عرض بودن جاده است که مقصر اصلی آن دولت می باشد. نزدیک چهل سال است که این جاده به خاطر کم عرض بودن و کمبود تابلوهای هشدار دهنده تلفات می گیرد. حتی جاده در نزدیکی های روستای کرند بطول چندین کیلومتر شانه خاکی ندارد اگر ماشینی خراب شود مجبور است روی جاده ی بسیار کم عرض توقف نماید که بسیار خطرناک می باشد. اگرجاده شانه خاکی هم داشته باشد چون شن ریزی نشده است در بارندگیها قابل استفاده نیست. به هر حال رها شدگی جاده ها و کم توجهی به آن در منطقه گنبد بسیار زیاد است که با اندک توجهی می شود جلوی تلفات و خسارات بیشتر را گرفت.

مشهور است هرحادثه یا کار بدی زیاد تکرار شود و تکرارآن دائمی شود از قُبح آن کاسته می شود و هیچ وجدان خفته ای را بیدار نمی کند وجدان ها نیز بر اثر تکرار حساسیت خود را از دست داده و وادار کننده گیش از بین می روند. نتیجه آن نهادینه شدن تقدیرگرایی است. اصل آن است هر علت و حادثه ای که جان انسان ها را بیشتر تهدید بکند باید رفع آن علت در صدر اولویت ها باشد. اما متاسفانه در کشور ما اینطور نیست گاهی اوقات پول ها در جاهایی هزینه می شود که رفع آن علت در اولویت دهم هم نیستند. وقتی سوال می شود چرا این مشکل را حل نمی کنید مشکل کمبود بودجه را مطرح می کنند در صورتی که بودجه ها با اولویت بندی مشکلات تخصیص پیدا نمی کند. کشور اینجوری آسیب می بیند و سرمایه های خودش را از دست می دهد.

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : Besya
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۱۶

۲۲ مهر ۱۳۹۸

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک