در سیل اخیر ۴۷۰۰ میلیاردتومان خسارت به استان وارد شده استگلستانتورکمن نیوز سرپرست معاونت اموراقتصادی استانداری گلستان اعلام کرد: درسیل این استان جمعا ۴هزار و ۷۰۰میلیارد تومان خسارت به بخش های مسکونی، تجاری، گردشگری، کشاورزی، دامپروری و تاسیسات زیربنایی خسارت وارد شده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ محمد حمیدی در جلسه کمیسون عمران مجلس اظهار کرد:  ازاین میزان ۵۲۰میلیارد تومان به بخش های صنعت وگردشگری ومابقی به واحدهای مسکونی وسایربخش ها خسارت وارد شده است.
وی افزود: همچنین در سیل گلستان به ۱۸هزار و ۳۰۰واحدمسکونی آسیب وارد شده است که ازاین میزان ۸هزار و ۷۰۰واحد تخریبی و ۱۰هزار و ۵۰۰واحد نیز تعمیری هستند.
حمیدی ادامه داد: تاکنون۹هزار پرونده برای پرداخت تسهیلات مسکن تشکیل شده و ازاین تعداد ۳هزار و ۴۰۰پرونده برای پرداخت تسهیلات به بانک های عامل ارسال شده ، عملیات اجرایی ۳۰واحد مسکونی آغاز شده و ۲واحد مسکونی نیزروز یکشنبه افتتاح ومورد بهره برداری قرار می گیرد.
سرپرست معاونت اموراقتصادی استانداری گلستان تاکید کرد: تمامی خسارات وارده ناشی ازجاری شدن سیلاب، دراستان گلستان درقالب فرمت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشورتکمیل وارسال شده است

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۳۳

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52862

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک