در روز طبیعت هوای طبیعت را داشته باشیممحیط زیست-ترکمن نیوز-  رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گنبد کاووس گفت: با توجه به اینکه اتفاقات اخیر و جریان سیل در منطقه و آسیب به شهرها و روستاها در ارتباط با ناملایمتی ما با طبیعت است در روز طبیعت هوای طبیعت را داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  قربانعلی گرایلو در مصاحبه با خبرنگار ترکمن نیوز ضمن تبریک ایام نوروز و آرزوی سال خوب و پر برگت برای تمام همشهریان و روستاییان عزیز اذعان نمود: با توجه به اینکه در صبح روز طبیعت هوا بارندگی می باشد و خاک دارای رطوبت است، تردد در طبیعت باعث کوبیدگی بیشتر خاک شده  و عدم رویش پوشش گیاهی را در آن بخش به دنبال دارد از مردم درخواست کرد که وسایل نقلیه خود را وارد مراتع نکنند و در حاشیه راه‌های موجود و در مکان مناسب پارک کنند.

وی خاطر نشان کردد:در این روز هیچ گونه عوارضی از مردم دریافت نمی شود لذا هر گونه دریافت عوارض غیرقانونی بوده و می توان مراتب را گزارش نمایند.

در روز طبیعت هوای طبیعت را داشته باشیم

گرایلو ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی‌های صورت گرفته در این روز کیسه زباله نیز توزیع می‌گردد لذا زباله های خود را در طبیعت رها نکنند.

وی افزود: مردم از آسیب زدن به بوته ها و درختچه های مرتعی جداً خوداری کنند و از روشن کردن آتش حدالامکان جلوگیری بعمل آید و در صورت ایجاد آتش از منقل‌های خود استفاده کنند.
گرایلو تاکید کرد: در استفاده از آب شرب نیز دقت  کافی را داشته باشند تا از آب سالم استفاده گردد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گنبدکاووس در پایان  ضمن آرزوی روز خوب و خوش در کنار خانواده ها برای عموم مردم خاطر نشان کرد: هر گونه تخلف در عرصه ها طبیعی را می توانند با تلفن رایگان ۱۵۰۴ و یا شماره ۳۳۲۲۷۲۱۳ در میان بگذارند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۳۸

۱۱ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50341

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک