در تلاش برای تسریع تصویب منطقه آزاد اینچه برون هستیمتورکمن نیوز:  استاندار گلستان از رایزنی برای تسریع در تصویب منطقه آزاد اینچه برون خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛هادی حق شناس در جمع نمازگزاران جمعه اهل سنت گنبدکاووس اظهار کرد: با توجه به اینکه ایرادات مطرح شده از سوی شورای نگهبان نسبت به تصویب لایحه ایجاد مناطق آزاد در مناطق مختلف کشور چندان ارتباطی به منطقه آزاد تجاری صنعتی اینچه برون ندارد، درخواست تسریع در تصویب ایجاد منطقه آزاد اینچه برون را نزد رئیس مجلس شورای اسلامی مطرح کرده‌ایم. 

وی با بیان اینکه تصویب نهایی منطقه آزاد اینچه‌برون نرخ بیکاری شهروندان گلستانی را کاهش می‌دهد گفت: سه هفته گذشته در ملاقاتی که با رئیس مجلس شورای اسلامی داشتیم قرار شد منطقه آزاد تجاری اینچه‌برون به تایید نهایی برسد.

حق شناس ادامه داد: یکشنبه هفته آینده نیز در ادامه گفتگوها، نشستی با دکتر لاریجانی رئیس مجلس دارم و امید داریم این منطقه، منطقه آزاد معرفی شود.

وی با بیان این که این وحدت حاصل تلاش علمای شیعه و سنی است، به حوزه سرمایه گذاری بخش خصوصی برای توسعه و پیشرفت استان اشاره کرد و گنبد را یکی از استان های پیشرو در این زمینه برشمرد.

حق شناس به جاده در دست احداث از گنبد به گمرک اینچه برون موسوم به جاده نفت نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه بهره برداری از این جاده، فاصله بین گنبد و گمرک اینچه برون را حدود ۳۰ کیلومتر کاهش می دهد ، تلاش می کنیم ظرف امسال و سال آینده، کار آسفالت این جاده انجام شود.

وی به مقوله سرمایه گذاری بخش خصوصی در پیست سوارکاری گنبدکاووس اشاره کرد و گفت: در صدد جذب سرمایه گذار برای ساماندهی و بهسازی این پیست هستیم.

حق شناس با اشاره به سرمایه گذاری های انجام شده در گنبدکاووس برای گسترش فعالیت های اقتصادی و تولیدی، بر تداوم این روند در زمینه های مختلف از جمله تولید مرغ و تخم مرغ و صنایع پترو شیمی و پلیمر تاکید کرد.

استاندار گلستان در ادامه به منطقه آزاد اینچه برون گریزی زد و گفت: تصویب نهایی منطقه آزاد اینچه‌برون به کاهش نرخ بیکاری استان کمک می کند.

 

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۰:۵۸

۲۶ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

59686

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک