در این شهر غوغایی به‌پاستاجتماعی-ترکمن نیوز:  این روزها شهرستان خواف حال و هوای دیگری دارد. همه‌جا سخن از ختم بخاری و همایش بزرگ دانش آموختگی طلاب حوزه علمیه احناف خواف است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ همه شهر از پیر و جوان، زن و مرد برای استقبال از مهمانان آماده می‌شوند. از یک هفته قبل از آغاز همایش تا کنون، صدها جوان عاشقانه و خالصانه با تمام وجود در کارهای ختم و آمادگی‌های لازم مشارکت می‌کنند و هر کسی به‌نوعی خود را در این خیر بزرگ سهیم می‌کنند.

مصلای بزرگ اهل‌سنت شهرستان خواف این روزها حال و هوای دیگری به خود گرفته و گویا به خود می‌بالد که این‌چنین مردمی با این عشق و علاقه در آن جمع شده‌اند و اینچنین جوانانی تا نیمه‌های شب، بدون هیچ چشم‌داشتی مشغول خدمت هستند.

جوانان که ایمان و اخلاص را در اعمال آنان به روشنی مشاهده می‌کنیم… در جاهای مختلف و در شعبه‌های مختلف مراسم در حال فعالیت هستند… گروهی در انتظامات… گروهی در استقبال… گروهی در تأسیسات… گروهی در فیلمبرداری و پخش… گروهی در نظافت و بهداشت… گروهی در قسمت پخت‌وپز غذا… گروهی در اسکان… و جاهای مختلف دیگر این مراسم بزرگ و معنوی…

جوانان پردغدغه‌ای را می‌بینیم که برای هر کاری آماده‌اند… از همه کارهای شخصی‌شان دست کشیده‌اند… می‌خواهند برای خدا و دین خدا کاری بکنند… همچون اصحاب کهف که خداوند در وصف شان می‌فرماید: «إنهم فتیة آمنوا بربهم و زدناهم هدى»؛ آنان جوانانی هستند که به پروردگارشان ایمان آوردند و ما بر هدایت‌شان افزودیم.

از خداوند متعال می‌خواهیم که برگزاری این مراسم را خود او بر عهده بگیرد و نصرت و یاری‌اش را همراه این گروه مسلمان بگرداند… باشد که این مراسم بزرگ و معنوی برای اسلام و مسلمین جهان مفید و موثر واقع شود./سنی آنلاین

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۳۴

۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52042

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک