دریافت تسهیلات 10 روستای خسارت دیده از رانش زمین در گلستاناخبار استانی- تورکمن نیوز: استاندار گلستان با بیان اینکه ۱۰ روستای شهرستان مینودشت در اثر رانش زمین دچار خسارت شده است، گفت: با همکاری بنیادمسکن در مجموع به هر واحد مسکونی آسیب دیده ۲۱ میلیون تومان بلاعوض و ۵۵ میلیون تومان تسهیلات کم بهره پرداخت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ هادی حق‌شناس در بازدید از روستای قلعه قافه که در سیل اخیر دچار رانش شده بود، اظهارداشت: ۱۰ روستا در شهرستان مینودشت از رانش زمین آسیب دیده‌اند که بیشترین خسارت‌ها مربوط به واحدهای مسکونی است.

وی افزود: با همکاری بنیادمسکن در مجموع به هر واحد مسکونی آسیب دیده ۲۱ میلیون تومان بلاعوض و ۵۵ میلیون تومان تسهیلات کم بهره پرداخت می‌شود.

استاندار گلستان گفت: صدور پروانه ساختمان و همچنین سیمان برای ساخت این منازل مسکونی رایگان است.

وی بیان داشت: علاوه بر این تسهیلات ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض نیز در به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) که منازل مسکونی آنان دچار خسارت شد، داده می‌شود.

حق‌شناس افزود: از واحدهای مسکونی بر اثر سیلاب سست شده و جابجایی با توجه به پیش‌بینی زمینی که بنیاد مسکن انجام داده است باید با سرعت بیشتری انجام شود و مردم نیز همکاری لازم را داشته باشند.

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۵۴

۰۴ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

56070

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک