طیار رئیس جمهور سیل 300x178 - درخواست کمک قرجه طیار از رئیس‎‌جمهورگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس گفت: از شخص رئیس‌جمهور، معاون اول وی و رئیس سازمان برنامه و بودجه درخواست بازدید از وضعیت شهرهای گنبدکاووس، آق‌قلا، گَمیشان، بندرترکمن را داریم تا خسارت‌ها را برآورد کرده و سریع‌تر برای رفع خرابی‌ها بودجه تخصیص دهند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ قرجه طیار در مصاحبه با خبرگزاری مجلس با بیان اینکه کمک بلاعوض به مردم مناطق آسیب دیده شهری و روستایی گنبد کاووس و آق قلا ضرورت دارد، گفت: درخواست برآورد خسارت‌ها و اختصاص بودجه برای رفع خرابی‌ها از مسئولان دولتی داریم.

وی افزود: طی چند روز اخیر بارش شدیدی در استان گلستان و شهرستان گنبدکاووس صورت گرفت که به گفته کارشناسان در چندین سال گذشته بی‌سابقه بوده است، همچنین ۳۰ درصد شهر گنبدکاووس دچار آب‌گرفتگی شده و ۵۰ روستا در غرب شهر گنبد بر اثر طوفان و سیل دچار خسارت شده‌اند.

طیار با اشاره به تشکیل ستاد بحران در شهرستان گنبدکاووس و ارائه خدمات‌ شبانه روزی، ادامه داد: مسئولان باید کمک‌رسانی خود را به گنبدکاووس ادامه دهند چراکه خسارت‌های سنگینی به منازل مسکونی، زمین‌های کشاورزی و راه‌های مواصلاتی وارد شده است.

نماینده مردم در مجلس گفت: کمک بلاعوض به مردم مناطق آسیب دیده شهری و روستایی ضروری است.

وی ادامه داد:  آسیب‌های بسیاری به زمین‌های کشاورزی و منازل مسکونی در مناطق حاشیه‌نشین وارد شده است لذا کمک بلاعوض به مردم مناطق آسیب دیده شهری و روستایی ضروری است چراکه عموما از اقشار آسیب‌پذیر هستند.

بازدید نماینده ویژه رهبری از گنبدکاووس/درخواست برآورد خسارت‌ها و اختصاص بودجه برای رفع خرابی‌ها از روحانی، جهانگیری و نوبخت

طیار از حضور نماینده ویژه مقام معظم رهبری در شهرستان گنبدکاووس و بازدید از کوچه و خیایان‌ها و وضعیت مردم خبر داد و گفت: از شخص رئیس‌جمهور، معاون اول وی و رئیس سازمان برنامه و بودجه درخواست بازدید از وضعیت شهرهای گنبدکاووس، آق‌قلا، گَمیشان، بندرترکمن را داریم تا خسارت‌ها را برآورد کرده و سریع‌تر برای رفع خرابی‌ها بودجه تخصیص دهند.

وی افزود: کانون اصلی سیل در آق‌قلا و روستاهای اطراف است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: اگرچه به همت مردم، ارگان‌های امدادرسان همچون سپاه پاسداران، ارتش، جمعیت هلال‌احمر و… بحران از گنبدکاووس و روستاهای اطراف عبور کرده اما اکنون کانون اصلی سیل در شهرستان آق‌قلا و روستاهای اطراف است، متاسفانه وضعیت بحرانی در این شهرها تا فردا ادامه خواهد داشت لذا از مسئولان درخواست بسیج کمک‌های خود به سمت این شهرها را داریم.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۳

۰۲ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

49571

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک