جدید سه هزار سیل زده گلستان برای دریافت وام مسکن 300x198 - درخواست سه هزار سیل زده گلستان برای دریافت وام مسکنتورکمن نیوز: مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان اعلام کرد: به تازگی سه هزار شهروند سیل زده دو شهر آق قلا و گمیشان که واحد مسکونی آنها در سیل اخیر دچار خسارت شده، برای استفاده از تسهیلات تعمیر مسکن به این اداره درخواست دادند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از ایرنا، محمدتقی زمانی نژاد در نشست کمیته ارزیابی قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده گنبدکاووس با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های استانی و شهرستانی برگزار شد، اظهار داشت: بارندگی‌های شدید که در انتهای سال ۹۷ و ابتدای سال ۹۸ در گلستان رخ داد به حدود ۵۰۰ روستا و شهرهای گنبد، آق قلا و گمیشان خسارت زد.

وی افزود: بنیاد مسکن به تناسب وظایف سازمانی از همان روزهای نخست سیل گلستان، حدود ۵۰ دستگاه ماشین آلات سنگین را بسیج و ۱۲۰ تیم ارزیاب را برای بررسی خسارات به مناطق سیل زده اعزام کرد که نتیجه این بررسی‌ها برآورد ۱۷ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی خسارت دیده بود.

وی ادامه داد: مجدداً در شهر آق قلا و بخشی از گمیشان سه هزار درخواست جدید برای برخورداری تسهیلات تعمیر مسکن به بنیاد مسکن استان ارائه شد که در صورت تأیید به لیست اضافه می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی گلستان با بیان اینکه از مجموع ۱۷ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی خسارت دیده استان، هفت هزار و ۳۰۰ واحد احداثی و ۱۰ هزار و ۵۰۰ واحد تعمیراتی است، گفت: در مجموع بیش از پنج هزار واحد خسارت دیده شهری و ۱۲ هزار و ۶۶۱ واحد روستایی است.

زمانی نژاد افزود: تا الان نزدیک به ۱۶ هزار پرونده تکمیل و از این تعداد ۱۴ هزار و ۸۰۰ پرونده به بانک‌ها معرفی شد و تا صبح امروز در بانک‌های گلستان برای هفت هزار و ۳۰۰ پرونده انعقاد قرارداد شد که پیشرفت خوبی است و هم اکنون دو هزار واحد آسیب دیده در مرحله پی کنی، ۷۵۰ مورد اجرای فونداسیون، ۲۴۰ واحد در مرحله ستون زنی و ۵۰ واحد در مرحله ساخت سقف قرار دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه عملیات نزدیک به ۶ هزار و ۴۰۰ واحد تعمیراتی استان آغاز شده و تعمیرات ۲ هزار و ۴۰۰ واحد به اتمام رسیده است، خاطرنشان کرد: تلاش ها بر اتمام کار واحدهای تعمیراتی تا ۱۵ مردادماه و واحدهای احداثی تا پایان سالجاری متمرکز است.

وی گفت: در شهرستان گنبد چهار هزار و ۷۳۱ واحد آسیب دیده از سیل وجود دارد که هزار و ۲۷۹ واحد احداثی و سه هزار و ۴۵۲ واحد هم تعمیراتی است که تا الان در مجموع پرونده چهار و ۳۹۸ واحد به بانک‌ها معرفی و با دو هزار و ۱۴۳ واحد انعقاد قرارداد شده است.

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۲۳

۱۸ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

57042

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک