ترکمنستان 300x169 - درخواست سازمان‌های حقوق بشر بین‌المللی برای فشار به ترکمنستانتورکمن نیوز سازمان‌های حقوق بشر بین‌المللی در نشست سازمان امنیت و همکاری در اروپا درخواست فشار به دولت ترکمنستان برای بهبود وضعیت زندانیان در این کشور را مطرح کردند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  سازمان‌های حقوق بشری بین‌المللی در قالب کنفرانس سازمان امنیت و همکاری در اروپا بار دیگر از اقدامات خشن دولت ترکمنستان نسبت به زندانیان خبر دادند.

بر اساس گزارش سازمان‌های حقوق بشری بین‌المللی، دولت ترکمنستان به اعتراضات جامعه بین‌الملل در مورد اقدامات خشن نسبت به زندانیان توجهی نکرده است.

آنان درخواست فشار به دولت ترکمنستان توسط جامعه بین‌الملل برای متوقف کردن چنین فعالیت‌هایی از سوی مقامات دولتی این کشور را مطرح کردند.

نمایندگان این جنبش اعلام کردند: اقدامات خشن نسبت به زندانیان در ترکمنستان ادامه دارد و اطلاعات درباره وضعیت برخی افراد محکوم شده موجود نیست.

شایان ذکر است که به تازگی نامه اعتراضی از طرف اتحادیه اروپا نسبت به دولت ترکمنستان منتشر شد و در آن «بروکسل» درخواست حل‌وفصل مشکلات در این زمینه کرد.

در همین راستا جنبش موسوم به «زنده بودن زندانیان را نشان دهید» تشکیل شد و آنان در عرصه بین‌الملل از حقوق زندانیان ترکمن دفاع می‌کنند.

 

گردآوری:گروه خبری تورکمن نیوز از فارس در بیشکک

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۰

۳۱ شهریور ۱۳۹۸

کد خبر :

61920

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک