ترکمن نیوز:  دبی راجرز دختر یک خانواده به شدت مسیحی اسکاتلندی می باشد که پس از گرویدن به دین اسلام نام خود را عایشه گذاشت و موفق شد نه تنها اعضای خانواده اش بلکه ۳۰ دوست و همسایه نزدیک را با دین اسلام آشنا سازد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   دبی می گوید که خانواده اش مسیحیان سختگیری بوده اند و همیشه در جلسات ارتش رستگاری در کلیسا شرکت می کرده اند اما او همیشه احساس می کرد که دین مسیحیت کافی نیست و سئوالات بی پاسخ زیادی برایش باقی مانده بودند. او احساس می کرد کارهای بیشتری باید انجام دهد. از سن ۱۰ سالگی با شوهرش محمد، پسر یک خانواده مسلمان که به مغازه پدرش می آمد آشنا شده و نماز خواندن این پسر جوان را دیده بود. از او درباره اسلام و قرآن سئوال کرده و با یک دنیای جدید آشنا گردید. تا زمانی که ۱۷ سال داشت تمامی قرآن را خوانده بود و در سن ۱۶ سالگی به دین اسلام گرویده و با محمد ازدواج کرد.

تمام خانواده با ازدواج آن ها مخالف بودند، اما این اتفاق رخ داد. پس از ازدواج شان دبی زمان زیادی را برای آشنا سازی والدینش با اسلام صرف کرد. مادرش وقتی می دید که اخلاق و پوشش دخترش با اسلام تغییر کرده، به این نتیجه رسید که باید با اسلام بیشتر آشنا شود. پس از مادرش، به همراه شوهرش موفق شدند پدرش را نیز مسلمان کنند و سه سال بعد نیز خواهر و برادرهایش و فرزندان آن ها را نیز با اسلام آشنا ساختند.

اما داستان به همان جا ختم نشد و این دختر مسلمان توانست ۳۰ دوست و همسایه نزدیک دیگر را نیز مسلمان کند!

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۰۳

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

74032

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک